Objevte sílu zázvoru!

Pomáhá při nachlazení, průjmech, bolestech hlavy i v těhotenství. A to zdravě a navíc chutně. Řeč není o žádném léku plném chemie, ale o zázvoru. Obyčejném oddenku obyčejné rostliny, který má ale téměř zázračnou moc.

O zázvorové limonádě už slyšel snad každý – a mnoho lidí ji s oblibou pije. Ne všichni ale nejspíš tuší, jaké poklady se v ní ukrývají a k čemu všemu je dobrá. A k čemu tedy? V podstatě ke všemu, protože zázvor se může rovnat nejznámějším léčivým bylinám. Spoustu informací o něm najdete zde, ale něco si o něm řekněme už tady.

Poklad starých Číňanů

I když je to zvláštní, nikdo neví, kde a kdy se zázvor poprvé objevil. První doklady o jeho využívání a účincích jsou staré ale už okolo 3 000 let. Staří Číňané a Indové zjistili, že dužnaté oddenky téhle žlutě kvetoucí rostliny se dají sušit, drtit a že mají tak výraznou chuť a vůni, že se dají používat jako koření. A protože se zázvor jako jeden z mála nekazí v teple, začal se šířit dál a dál, až ho arabští obchodníci postupně donesli až do Evropy. Tak začala jeho éra jako dochucovadla, které ve středověku nesmělo chybět na žádném stole. Dnes už raději používáme pepř a sůl, ale zázvor nám slouží jinak.

Vyrobte si sirup

Pokud zázvor oloupete a nakrájíte na drobné kostičky, můžete ho smíchat s citronovou šťávou a pak ho pravidelně po lžičkách užívat. Předejdete tím nachlazení a chřipce. A když si chcete pochutnat a donutit ho jíst i vaše děti, udělejte jim pravou domácí zázvorovou limonádu. Doma si také snadno uděláte zázvorový sirup, který nadchne všechny členy vaší rodiny a naprosto si ho zamilují. A na rozdíl od přeslazených kupovaných sirupů je tenhle více než zdravý, takže se nemusíte bát dávat ho dětem. Dostane je z každé nemoci a posílí jejich imunitu. A vy díky tomu navíc ušetříte za kupy předražených léků.