Jsou oddělené ložnice lékem na lásku?

Jde o věčné téma, kde se lidé rozdělují na dva typově odlišné tábory. Na jedné straně souhlasné přikyvování, že oddělené ložnice zpestřují sexuální apetit obou partnerů. Na straně druhé stojí lidé, kteří v tom nevidí nic jiného, než dobrou výmluvu k nesdílení jednoho lóže. Jak jste na tom vy? Spíte společně s partnerem za soustavného chrapotu nebo si užíváte svého vlastního voňavého pelíšku. Podle předních psychologů a odborníků na partnerský život je uléhání do oddělených ložnic bez zjevného důvodu první známko toho, že ve vztahu něco neklape. Ovšem existují případy, kde oddělené lóže zachránilo i manželství, nebo znovu zažehlo plamínek touhy a sexuálního chtíče.

Říká se, že společné usínání je partnerským rituálem, který značí, že vaše duše patří neodmyslitelně k sobě. Uléhat ve stejnou hodinu za naprosté přirozenosti je malou výhrou v partnerském životě. Na druhou stranu se nemá nic přehánět. V případě, že chodíte společně spát z přesvědčení, že je to tak správné, děláte chybu. Jsou dny, kdy je jeden z partnerů unavený a druhý má chuť na film. To jsou přesně ty chvíle, kdy se hodí oddělené ložnice. Nerušený spánek je stejně důležitý jako pohodová zábava. Jeden se dívá na televizi a druhý z partnerů se oddává snění.

Pokud hledáte určitou vzpruhu do stereotypního života, může být oddělení ložnic zajímavou volbou. Určitě tento krok nedoporučujeme párům, kteří jsou spolu jen krátkou chvíli. Zde se tento experiment nemusí vyplatit. Oddělené spaní je pouze pro partnery utužené časem a bohatými zkušenostmi. Stojí to však za vyzkoušení. Schválně, jak se budete cítit, když jeden z vás bude celý týden spát v jiné posteli i místnosti, zvládnete to?

 Foto by: Camdiluv♥