Moderní doba – moderní bydlení

Dnešní doba je érou moderní. Na ulici potkáváme různé tipy lidí, kteří nosí různé módní styly. Již se nezastavíme a neťukáme si na čelo, pokud potkáme slečnu se zelenými či fialovými vlasy, která má na sobě šortky, i když teploměr ukazuje mínus dva stupně. Taky se neohlížíme za pánem, jenž má půlku hlavy vyholenou – hold, taková je doba a my s ní musíme jít.

Současná doba nenese jen různé výkyvy v módě, ale také i v bydlení. Náš dům již není vybaven starým nábytkem po prarodičích. Dávno „out“ jsou převážně pérové gauče, na nichž se tak nepohodlně sedělo, natož spalo. Například i kuchyňské vybavení je jiné – již skoro žádné jídlo nemusíme připravovat ručně, protože existuje široká škála robotů a nástrojů do kuchyně, které udělají vše za nás. Stačí jen naházet suroviny do mísy a stisknout tlačítko. Urychlí nám to vaření a ušetří čas. A toho zkrátka v dnešní uspěchané době moc není.

Kde se prodělala spousta modernizace, je koupelna. Vany si lze zakoupit masážní, abychom se cítili jako na wellnes pobytu s vířivkou. Sprchy si můžeme pořídit dle barevné kombinace naší koupelny. Umyvadla najdeme v různých podobách a tvarech. Záleží na našem stylu.

Obývák jako ze škatulky!

Pokud chceme mít navrch například před našimi sousedy či známými, často se zaměřujeme a nemálo investujeme do našich obývacích pokojů. Luxusní obývací pokoje se snažíme kombinovat do nejmodernějších barev, pořizujeme nejdražší a nejpohodlnější gauče s křesly. Okna této místnosti kupujeme velká, až ke stropu, aby kolemjdoucí závistivě nahlíželi do naší domácnosti. Chceme zkrátka svým úžasným domem doslova vyrazit dech.

Ke krásnému gauči pořizujeme perfektní odkládací stolek či obrovskou televizi. Knihovny vyplňujeme knihami, jež jsme nikdy nepřečetli. Působí to totiž inteligentním dojmem. Chytří lidé přece nejsou ti, co vlastní chytrou a velkou televizi, nýbrž ti, co mají velkou knihovnu. Na poličce rozložíme hromady fotografií, které vypadají, že jsme trávili léto na drahé dovolené v pětihvězdičkovém hotelu, ale to jsme jen navštívili babičku na Šumavě. Chceme se zkrátka pyšnit tím, že nás moderní doba nemůže zaskočit.

„In“ je i osvětlení, nejen barevná kombinace místnosti

Největším problémem, se kterým se setkáme, bývá volba osvětlení. Takový typ tohoto produktu, kdy jen tleskneme, a rozsvítí se celá místnost, již nevede v žebříčku moderních věcí. Nyní si místnosti domu instalujeme do svých mobilních zařízení a ovládáme je z pohodlí křesla, aniž bychom museli udělat jeden jediný krok. Moderní osvětlení obývacího pokoje prošlo tedy jakousi inovací, stejně tak, jako zapínání či vypínání televize.

Inovace v ovládání domu pomocí telefonu nejen na elektroniku

Takovéto ovládání se týká nejen spotřebičů a elektroniky, ale vlastně všeho ve vašem domě. I toto se jeví jako jakási modernizace doby. Pokud rádi grilujete, často se stane, že vaše plynová bomba dojde. Proto si spousta lidí instaluje do svého mobilního telefonu nejen ovládání pračky či sušičky, ale také svou plynovou bombu, aby vždy věděli, kolik procent plynu v ní ještě zbývá.

Na svůj mobil lze napojit dokonce ledničku a ovládat její úsporu. S ledničkou můžeme kontrolovat i vajíčka v proložce ve dveřích lednice. Takto víme, které vejce máme použít dřív, jelikož je v lednici déle. Divíte se? Nedivte! Současný svět přináší nejen moderní bydlení, módní styl, ale i inovace v aplikacích.

Inspiraci v aplikacích ovšem nenalezneme

Chcete být „in“, ale nevíte, jak toho dosáhnout? Váš vkus se nejeví jako ten správný a vaše volba vybavení se líbí jen vám, ovšem vaší rodině ne? Zkuste zapnout počítač a brouzdat po internetu. Najednou záhada trendů bude vyřešena. Na různých webových stránkách naleznete inspirace a již navrhnuté místnosti. Pokud nicméně toužíte zároveň po koupi jednotlivých kusů nábytku, upřednostníte takové weby, jež jsou online i kamenným obchodem. Se svým sortimentem složí místnost dle vašich představ. A vy budete spokojeni.

Jestli jste stále nenašli internetový portál, který by vám toto nabízel, klikněte například na www.moebelix.cz.