Máte pocit, že o svátcích nic nestíháte? Vypněte

Vánoční svátky mají být samozřejmě příjemné a mají nám navozovat klid a pohodu, ale ženy to takto rozhodně nemají. Sotva dobalí dárky, tak zdobí stromek, potom je čeká Štědrovečerní večeře a její příprava a nakonec tedy vytoužené rozbalení dárků. A vůbec není čas na krášlení se...Jenže dárky se rozbalí a vy můžete začít s úklidem znova, protože hlavně děti v euforii dárky rozbalují tak, že balící papíry a mašle létají všude okolo a dále nás pak ještě čekají obaly od hraček, které si určitě jejich nový majitel také neuklidí. Sice vidíte rozzářené dětské oči, ale pak také vidíte ten nepořádek, který zas budete muset uklízet.

Nestresujte se a vypněte

Nejste žádný robot a i vy byste si svátky měla užít v pohodě a ne jen u sporáku a s vysavačem v ruce. Proto si nevšímejte toho, že z vaší naklizené domácnosti je jedno velké smetiště, ale věnujte se tomu, co vaše děti těší a z čeho mají radost. Užijte si tu radost s nimi a místnost zatím pokliďte jen z toho nejhoršího, aby bylo kde si hrát. Pokud se chcete vyhnout tomuto chaosu, tak si připravte krabici, do které budete házet balící papíry a obaly od hraček a druhou potom na plasty, které se také samozřejmě v hračkách při rozbalování nacházejí. S touto bednou pak můžete odejít do popelnice a úklid je hotov.

Druhý a třetí den po Vánocích…

si užívejte svou rodinu a toho, že jste pohromadě a šťastni. Vymyslete si zajímavý program, vyrazte si na hory a užívejte si klidu a pohody. Všechny starosti hoďte za hlavu. Nevařte, jídla máte ze Štědrého dne určitě mnoho a pokud ne, klidně si někam zajděte na slavnostní oběd, nebo večeři, abyste si ušetřila starosti s vařením. Zapomeňte na pocit, že nic nestíháte a užijte si klidu a pohody, které tyto svátky mají přinést. Práce vám neuteče a to, že jste nezapnula pračku, nebo nevyžehlila prádlo vůbec nevadí, však máte ještě plné skříně jiného oblečení.