Je dobré vzít si za manžela cizince? Jaká jsou rizika?

Není ojedinělým případem, že se žena zamiluje do muže jiné národnosti a chce si ho ve finále i vzít. Jenže se díky tomu může dostat do nesnází. Každá desátá žena si bere cizince. Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik…

Ženy si myslí, že se budou mít lépe, chtějí žít za hranicemi našeho státu v lepších podmínkách, nebo mít alespoň možnost pravidelné návštěvy cizí země. Myslíte si, že je pro vás cizinec mnohem lepší partie a proto i vy lovíte právě v těchto vodách? Pozor však na možná rizika. Je jich totiž docela dost. V první řadě si zjistěte vše možné i nemožné o zemi, do které byste se ráda nastěhovala .

Potřebujete vědět, jak to tam funguje, jakou mají mentalitu a co od té země můžete očekávat. Rozhodně se neřiďte tím, co vidíte ve filmech, ale čerpejte z toho, co zažijete na vlastní kůži. Ještě než se do této cizí země vdáte, tak v ní chvíli žijte, abyste věděla, co vás jednou může čekat. Zamyslete se také nad tím, co by se stalo, kdybyste se v cizině se svým partnerem pohádala, nebo dokonce rozešla, jaké byste měla možnosti vrátit se zpět domů a co by to pro vás znamenalo. Pokud si navíc pořídíte s cizincem děti, vzniká další velmi obtížné řešení toho, kdyby vztah neklapnul.

Jakým způsobem byste si děti půjčovali, nemohl by vás partner o děti lehce připravit? Co kdybyste neměla peníze a za svými dětmi nemohla jet v případě, že by docházelo k předávání dětí si. Máte dost financí na to, aby v případě, že se rozejdete, mohl vidět otec své děti? Manželství s cizincem má velmi mnoho rizik. Navíc se dostanete do země, kde nikoho neznáte, nemáte zde svou rodinu, své blízké a jste odkázaná pouze na to, co vám poskytne partner. Budete tu s ním, s jeho rodinou a jeho přáteli. Takhle to chcete? Nebo jste už zaregistrovala rizika, která by mohla přijít a raději se vztahu s cizincem vyhnete?