Jak snadno a rychle provést vánoční úklid

Také přemýšlíte o tom, jak co nejrychleji a nejsnadněji uklidit domácnost bez zbytečného zdržování se? Pokud je váš čas opravdu drahocenný a vy víte, že celou domácnost nestihnete uklidit najednou, pak si úklid rozvrhněte po místnostech. Věnujte každý den pečlivému úklidu jedné místnosti. Nejprve utřete prach a vymeťte pavučiny, pečlivě omyjte dveře a rámy oken a okna samotná. Poté očistěte nábytek a to nejen na povrchu, ale buďte důsledná a nezapomeňte na žádný kousek.

Na dřevěné povrchy nepoužívejte vodu. Nejlépe vám pomůže při úklidu suchá utěrka z mikrovlákna. Maximálně použijte jen velmi jemně vlhký hadřík. Výborné je také použít leštěnku. Speciální přípravky zakoupíte v drogeriích, nebo supermarketech.

Pokud čistíte sedačku, pak i tady se snažte co nejméně namáčet hadry, nebo spíše houbičky, kterými provádíte čištění, kromě hadrů můžete použít i kartáče. Nejlepší je mít tepovač, nebo vodní vysavač. Než začnete s čištěním, tak pohovku pořádně vyluxujte. Poté proveďte čištění a pak opět sedačku vysajte. Jestliže máte sedačku koženou, tak jej stačí omýt mýdlovou vodou. Na kůži se pak používá speciální sprej, ten seženete například v prodejnách s obuví.

Naprostou novinkou, o které když uslyšíte, tak jí okamžitě budete chtít, je potahová látka Magic Home, která se čistí tak snadno, že tomu snad ani neuvěří te. I když polijete pohovku červeným vínem, nebo kečupem, či potřísníte krví, tak vám bude stačit pouze hadřík s vlažnou vodou a fleky budou okamžitě pryč.

Je jasné, že se nejedná o žádnou zábavu a úklid nás určitě nebaví. Když pak ale za sebou vidíme výsledky a přijdeme do čisté domácnosti, máme z toho zcela jistě radost a především dobrý pocit. Co bychom také měli jednou za čas udělat je to, že se zbavíme věcí, které se nám doma kupí a už jen překážejí a před vánocemi je na to ta nejlepší vhodná doba. Jednak si uděláme místo na věci nové, které nám ježíšek přinese a pak také tyto věci můžete klidně zpeněžit a získat za ně finance.