Make-up v létě ano, či ne

Na jaře, na podzim i v zimě je jasné, že asi používáte make-up, líčení a všechny kosmetické věcičky, které nutně potřebujeme, ale jak tomu je v létě, kdy je vedro? Potíte se, make-up se může roztékat a tudíž nevypadá vůbec dobře a vy přemýšlíte, jestli jej vůbec používat. Pokud jste navíc opálená, pak určitě make-up nebude sedět k vaší barvě pleti.

Důmyslný fixátor make-upu

Jestliže opálená zatím ještě nejste a make-up v létě přesto chcete používat, tak si pořiďte fixátor make-upu, který zajistí to, aby vám váš make-up lépe držel a vy jste tak nemusela řešit, jestli se vám roztekl, či nikoliv. Fixátor naneste i na oční víčka, pokud používáte stíny, nebo oční linky.

Účinný a jemný tónovací krém

V létě je však skutečně lepší sáhnout jen po řasence a to nejlépe řasence voděodolné. Pokud si nedovedete představit vyrazit si bez make-up, pak jej zkuste nahradit tónovacím krémem. Jestliže jste se opálila, pak není třeba make-up na pleť nanášet, protože vaše pleť nyní vypadá zdravěji. Stačí nanést tvářenku anebo opět tónovací krém. Ten dokáže udělat zázraky.

Na opálenou pleť můžete také nanést krém, který vaše opálení zvýrazní, a to krém s postupným opalovacím účinkem. V létě pleti věnujte hodně výživy a nezapomínejte na hydratační pleťové masky, protože samozřejmě může být vaše pleť sluncem vysušená.

Make-up „na míru“

Pokud si koupíte tmavší make-up na léto pro situaci, kdy jste se opálila, nezapomínejte, že opálení vám bude postupně mizet a pleť bude světlejší, a tak si před nanesením namíchejte tmavý make-up s make-upem světlejším do tónu, který bude přesně odpovídat tomu, jakou barvu má právě vaše pleť.

Vyzkoušejte si barevný tón na denním světle. Otevřete si okno, nebo jděte na balkon a tam si barvu make-upu porovnejte s barvou vaší pleti. Určitě je vám znám fakt, že na denním světle vypadá make-up úplně jinak, než u vás v koupelně.

V létě klidně používejte i termální vodu, kterou můžete použít na make-up, která vás osvěží a zajistí, aby se vaše pleť nepotila a tudíž make-up nestékal.