Letničky jsou již v prodeji

Je tu dobrá zpráva pro každého, kdo miluje letní rostliny a těší se na to, až je opět bude moci začít pěstovat. Konečně je tu možnost si začít letničky kupovat. Vyrazte do obchodu a vyberte si ty nejhezčí kousky za vaše okno.

Když chcete, aby byly květiny, které si kupujete, kvalitní

Nekupujte ty největší a nejrozkvetlejší, za okno je stejně ještě nedáte, ale budete muset počkat, a tak koukejte hlavně na to, aby květiny měly pevné stonky a jejich listy byly jasně zelené, nikoliv žluté, nebo šedé. Je pravda, že například muškáty se dostanou téměř ze všeho, ale také je pravda, že to jistou chvíli trvá a chce to hodně péče. Máte-li skleník, nebo pařeniště, tak dejte květiny zatím tam. Bude se jim v těchto místech dařit jistě velmi dobře. Je to to nejlepší, co pro ně po koupi můžete udělat.

Pokud však nemáte ani skleník, ani pařeniště, tak dejte sazenice zatím za okno zevnitř a to tak, aby na ně šlo co nejvíce slunce. Máte sazeničky muškátů? Tak z nich klidně do dubna otrhávejte květy, protože rostliny takto výrazně posílí. Pokud máte surfinie, tak tam květy nechte kvést.

Rostliny můžete ihned přesadit, nebo ponechat ještě v plastových přepravkách, rozhodně už je ale hnojte. Hnojení se nevyhýbejte, ale naopak hnojte sazeničky intenzivně. Uvidíte, jak se vám pěkně rozrostou. Kromě klasického hnojiva jsou velice dobré třeba slupky od banánů nebo sedliny od turecké kávy.

V dubnu až v květnu můžete dát letničky za okna. Záleží na tom, jestli budou mrazy, či nikoliv. Ze začátku by bylo vhodné na noc květiny ještě dávat dovnitř. V momentě, že by prochladly a zmrzly, je totiž můžete vyhodit a to by byla určitě škoda. Nejkrásnější začínají být květiny zhruba v červnu až v červenci, kdy už mají krásné převisy a kdy jsou v plném květenství.

Důležité je koupit kvalitní sazenice. Pokud mohu doporučit, tak kvalitní sazenice vám vždy dodá Starkl, ale samozřejmě si za ně i připlatíte. Ovšem i v hobby marketech a v zahradnictví najedete krásné kousky.