Dokonalý parfém pro vás a jak ho najít

Prošlo vám rukou velké množství parfémů a vy stále nevíte, který je ten pravý, protože vás zatím nedostal a vy byste přitom tak ráda na ten pravý parfém narazila? Každá žena by měla mít svou oblíbenou vůni, ale ne všechny jsme ji už našly. Pokud patříte mezi ty, které svou vůni stále ještě hledají, tak si pročtěte pár typů, jak jej najít.

Na trhu je tolik vůní, že je skutečně velmi těžké najít tu pravou. Vybírejte podle typu vůně. S tím by vám měla pomoci prodavačka v parfumerii. Pokud máte rádi květinové vůně, které jsou typické tím, že jsou sladké, tak si nechte předvést vůně květinové.

Dost možná tíhnete k dřevitým vůním, které jsou silnější a těžší. Mezi jejich nejčastější složky patří cedr, kůže, nebo tabák. Možné je také to, že si vyberete i vůni pánskou. Tam totiž tyto složky jsou velmi často obsaženy a pánský parfém na ženě není ničím neobvyklým. Dále jsou pak vůně citrusové, které se spíše hodí na léto a jsou svěží a čisté. Nejčastější složkou je limetka, citron, či pomeranč. V orientálních vůních pak můžete hledat složky kadidla, vanilky, orientální vůni poznáte i podle flakonu, ten je většinou červený, fialový, nebo ohnivý. Parfém se nikdy nekupuje ihned po navonění, ale vždy se nechá na zápěstí rozvonět.

Před nákupem si nechte na ruku nastříkat pokaždé dvě vůně podle toho, z jaké kategorie si vyberete. Na každé ruce mějte jednu vůni a přičichávejte a porovnávejte. Vyzkoušejte takovýmto stylem několik vůní, dokud nepřijdete na tu pravou, která vás skutečně osloví. Pokud již máte svůj oblíbený parfém a chtěla byste změnu, tak řekněte obsluze parfumerie, která vůně je vaší oblíbenou a ona vám poradí alternativu, která je té vaší podobná a vám by se mohla líbit. Zkušený personál bude vědět, kam vás má nasměrovat, abyste našla vůni, která se vám bude líbit.