Skupina Kryštof a Richard Krajčo jsou fanoušky stále oblíbení. Znáte hit „Cesta“?

Asi málo kdo z nás nezná hudební skupinu Kryštof. Založili ji Richard Krajčo, Nikolaj Architev, Jarda Blahut, Bisi Architev a Pavel Studník již v roce 1993 v Havířově. Skupina Kryštof si velmi rychle získala u posluchačů velkou oblíbenost a to především díky zajímavým textům, líbivým tónům i sympatickým zpěvákem. Jejím fanoušky se stala mladá, nejmladší generace, ale i třicátníci a starší.

Nejúspěšnější období své hudební kariéry prožívá hudební skupina Kryštof právě nyní. Jejich deska s názvem Inzerát, se dlouho držela mezi nejprodávanějšími tuzemskými hudebními tituly. V rámci letních festivalů patřila skupina ve většině případů k headlinerům.

Hit Cesta z alba Inzerát

Vedla dlouze přední příčky mezi nejhranějšími hitemy v českém rádiovém éteru. Hit Cesta přinesl skupině Kryštof vysokou oblibu u posluchačů, ale také problémy. Skupina totiž byla jinou kapelou nařčená z hudební krádeže právě této písně. Toto prohlášení vydala hudební skupina O5 a Radeček.

Méně populárnější skupina O5 a Radeček tvrdí, že veleúspěšná píseň Cesta z čtvrtého alba Inzerát skupiny Kryštof stojí na základech jejich písničky. Jedná se o šest let starou píseň „Prázdné lahve“. Konkrétně se skupině O5 a Radeček nelíbí podobnost refrénů s písní Cesta od kapely Kryštof. Kapela O5 a Radeček tvrdí, že skladbu Prázdné lahve předali v roce 2008 Richardu Krajčovi.

K předání došlo po koncertě v Olomouci. Kapela O5 a Radeček chtěla, aby tuto píseň s nimi nazpíval Richard Krajčo, jako vánoční duet. Ten po poslechu demo nahrávky spolupráci odmítl. O5 a Radeček chtěli celou kauzu kolem písně Cesta hnát až k soudu.

Ovšem za celým nařčením z krádeže může stát závist. Kromě Richarda Krajča v písni zpívá i populární Tomáš Klus. Song se dočkal i videoklipu, který obsahuje i záběry z filmu Křídla Vánoc, k němuž je song vytvořen.

Těžko se tak dá věřit tomu, že by Kryštof vydal a vytvořil k filmu plagiát. Song Cesta měl během čtrnácti dní neuvěřitelnou sledovanost. Na kanálu You Tube ho shlédlo přes dva milióny lidí. Pokud chcete porovnat sami, jak jsou si tyto dva songy podobné, poslechněte si je na You Tube. Sami tak nejlépe poznáte, zda jde o pravdu, nebo jen nafouknutou bublinu.