Který materiál vám poskytne největší pohodlí při nošení spodního prádla?

Výběr látky spodního prádla je důležitější, než se na první pohled zdá. Jelikož je v neustálém kontaktu s vašimi intimními partiemi, je třeba vybírat takovou, která nedře a je dostatečně prodyšná. Předejdete tak odřeninám, svědění, nebo ještě lépe infekcím.

Bavlna

Bavlna je obecně považována za nejlepší materiál jak pro dámské kalhotky, tak pánské slipy nebo boxerky.

Jedná se o přirozeně savou látku, která odlučuje pot od těla. Zároveň je velice jemná a odolná.

Bavlněné spodní prádlo nevyžaduje speciální zacházení při praní, takže se nemusíte obávat, že by se v pračce lehce zničilo.

Bambus

Prádlo z bambusu soutěží o pocit jemnosti s hedvábím. Podobně jako bavlna je bambusové vlákno prodyšné, antibakteriální a také odolné vůči zápachu.

Díky svým izolačním vlastnostem je navíc vhodné ho nosit jak v zimě, tak v létě.

Doporučuje se zejména pro ty s citlivou pokožkou.

Prádlo z bambusu je navíc považované za ekologické, jelikož se bambus velice rychle obnovuje.

A co polyester?

Pro běžné nošení naopak nedoporučujeme spodní prádlo ze syntetických materiálů. Avšak takový polyester, který má větší pružnost než bavlna, je například vhodný pro sportovní podprsenky. Nezachycuje do sebe totiž vlhkost, nýbrž ji vypařuje.

Obecně však najdete většinou spodní prádlo, které je ušité z několika látek. U podprsenky se například na obvod podprsenky využívá elastan, aby si co nejdéle udržela tvar, zatímco košíčky jsou z bavlny pro větší pohodlí. Získáte tak produkty, které využívají nejlepší vlastnosti daných materiálů.

Zda se v daný den budete cítit dobře, může čistě záležet na tom, jestli na sobě máte kousavé nebo hebké spodní prádlo. Zejména pokud máte citlivou pokožku nebo trpíte ne záněty, pohodlné prádlo vám může dodat tolik potřebný komfort.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *