Jak stárnout s grácií

Máte pocit, že už patříte do starého železa a úzkostlivě tajíte svůj opravdový věk, který máte napsaný snad jen v občance? Zkuste stárnout s grácií a udělat vše proto, aby vám ostatní váš reálný věk ani přinejmenším netipovali. Víte, jak na to?

Pečujte o sebe

Pečujete o své děti, o manžela, ale sebe tak trochu zanedbáváte? Možná je právě teď na čase to změnit. Léta ubíhají a nic vás nepotěší tak, jako když vám okolí hádá mnohem méně let, než vám skutečně je. Začněte s péčí o sebe postupně, pravidelně se věnujte čištění pleti, pracujte na své mladistvé postavě a nezapomínejte ani na duchovní vzdělávání, kdy stravou pro duši mohou být různé kurzy, knihy nebo třeba ženské kruhy.

Udělejte si čas sami na sebe

Dopřejte si denně čas jen sami pro sebe. Může to být ráno půl hodinka po probuzení, kdy se protáhnete u jógy, pustíte si příjemnou hudbu, uděláte horký čaj a meditujete. Stejně tak to může být ranní chvíle u líčení a péči o suchou pleť, která potřebuje hydrataci. Podobný čas pro sebe si dopřejte i večer před spaním, ať už odlíčením, nanesením pleťové masky nebo třeba slíbenou masáží nohou od partnera.

Dejte přednost kvalitě

Pro udržení životní rovnováhy a pocitu, že je vám ve vašem těle dobře, investujte do kvality. Vybírejte si stravu, doplňky stravy, ale také kosmetické produkty s ohledem na jejich obsah i složení. Vždy si raději připlaťte a sáhněte po kvalitě. Nemusíte mít doma několik desítek produktů z drogérie, které vám spíš ublíží, než pomohou. Pořiďte si sadu kosmetických produktů, u kterých víte, že zafungují přesně tak, jak mají.

Zamilujte se do sebe

Pokud je ve vaší občance už tak vysoké číslo, že se jej stydíte ukazovat, měli byste se umět také zamilovat. A to nejen do potencionálního partnera nebo manžela po několika desítkách let soužití. Naučte se zamilovat sami do sebe. Vy samy se znáte nejlépe, víte, co vám jde, v čem opravdu vynikáte a co je na vás krásné.

Zůstaňte nad věcí

A hlavně nezapomínejte na nadhled. Stárnutí se nevyhne nikdo a elixír krásy doposud nikdo nevynalezl. Snažte se i na stárnutí najít nějaká pozitiva a užívejte si každý den naplno. A pokud u sebe zrovna nemáte oblíbenou rtěnku nebo řasenku, před důležitým setkáním? Zkuste tentokrát nasadit pouze úsměv a spolehněte se na svou přirozenou krásu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *