Krásně opálená kůže

Mnoho lidí obdivuje krásně opálená těla. Někteří kvůli pěknému opálení chodí pravidelně do solária, jiní si dopřejí desetidenní pobyt u moře, aby domů přijeli příjemně snědí. Ovšem jsou lidé, kteří ať dělají co dělají, nejsou se svým opálením spokojení. Naučte se správně opalovat, protože ještě přijdou velmi teplé dny, ve kterých to půjde.

Pozor na kůži

Existují čtyři typu kůže. První typem je kůže, která je velice citlivá a opalování může být až nepříjemné, protože většina lidí s tímto typem kůže se spálí do červena, oloupe se a jsou opět bílý, a právě tento způsob vůbec není správný, dokonce může být i nebezpečný. Naopak je čtvrtý typ, který se opaluje velice dobře. Jedná se o osoby, které mají zejména hnědá vlasy, hnědé oči.  Ti mají tu výhodu, že nemusí jezdit ani k moři a stejně budou perfektně opálení. Tak jak se poprat s typem kůže?

I sluníčka musíme užívat s mírou

Lidé, kteří se dobře opalují, se nemusí ničeho bát a mohou na sluníčku klidně strávit celý den. Ovšem ani tyto osoby nesmějí nic podcenit a musí použít adekvátní opalovací krém. Ovšem lidé, kteří mají světlou a citlivou kůži se musí hlídat. Pokud chtějí mít krásně opálenou kůži, tak jednak musí používat vysoký faktor opalovacích krémů, ale zároveň musí se sluníčkem začínat zvolna. Pokud se rozhodnete ještě pro dovolenou u moře, tak byste rozhodně neměli hned první den, celý den ležet na přímém slunci. Naopak nejlepší je pomalu si zvykat. Takže nejprve být jen ve stínku a na sluníčko jít třeba jen na chvíli.

Hodinky na ruku a můžete vyrazit

Když jste byli malí, tak jste určitě měli odpolední odpočinek. A právě tento odpočinek by měli dodržovat lidé s citlivou kůží.  Každý ví, že nejsilnější sluneční paprsky jsou přes poledne a pokud nechcete být celí červení, ale naopak chcete mít krásně opálenou kůži, tak byste se měli před sluníčkem na chvíli schovat. Udává se, že od jedenácté hodiny až do tří odpoledne. Každopádně, že nikdo nechce půl dne trávit zavřený na hotelovém pokoji. Mnohdy stačí, když se schováte aspoň na oběd a potom se budete častěji mazat, ideálně vyšším faktorem.

Bílému tělu se musí pomáhat

Pokud patříte do skupiny lidí s citlivou pokožkou, ale přesto chcete mít krásně opálenou kůži, tak existují jisté finty, jak s tím bojovat.  Odborníci doporučují betakarotén, po kterém se jistě budete lépe opalovat. Tento přípravek existuje v tabletkách, které můžete v létě užívat, abyste dosáhli vysněné snědé barvy. Pokud nechcete polykat tabletky, existuje i spousta opalovacích krémů, které obsahují právě betakarotén. Tuto látku má i mrkev, ovšem nadměrná konzumace mrkve vám asi s opalováním nepomůže natolik, jako přípravky z lékárny.

Mít krásně opálenou kůži je sen mnoho žen. Některé ženy mají s opalováním problémy, a tak se musí naučit správně se opalovat a pomoct si, aby opravdu každá dosáhla vysněného opálení.