Jak poznáte, že jste připravená na dítě

Myslíte si, že je čas založit si rodinu, ale nevíte, jak poznat, že jste na dítě skutečně připravená? Možná v hlavě máte spousty otazníků, jako například zvládnu to? Budu dobrá matka? Není na to příliš brzo? Nebo není už pozdě? Jak poznám, že jsem na situaci, kdy se stanu matkou připravená?

Každá z nás měla v hlavě plno otazníků, než otěhotněla, ale vězte, že pokud budete mít miminko, všechny otazníky půjdou stranou, protože mít miminko je to nejkrásnější, co vás v životě může potkat. Všechny priority se vám otočí a to bez čeho jste nedokázali do té doby existovat, pro vás již nebude tak důležité, jako to, že máte své vlastní dítě.

Možná se vám nelíbí děti, nemáte k nim vztah, myslíte si, že jste toho v životě nestihla bez dítěte tolik, kolik byste stihnout měla, ale to se skutečně vše změní, protože dítě vám vše otočí o 180 stupňů. Pokud ale naopak vidíte, že všichni kolem vás mají děti a vy byste si taktéž své miminko přála, pak je jasné, že to musí přijít.

Milujete každé malé dítě, které kolem vás projede v kočárku, toužíte po tom pohlídat své kamarádce její miminko a v hlavě máte jen to, abyste už sama byla těhotná? Pak jste na dítě zcela jistě připravena a není důvod déle čekat.

Dopřejte si to, po čem tak toužíte a staňte se matkou. Jestli si však nejste zcela jista, zda do toho jít, tak si zkuste půjčit něčí miminko a chviličku se o něj starat. Uvidíte, jestli vám to něco poví, či nikoliv. I když by se stalo, že vám tato situace nic nedá, tak nezoufejte, protože to skutečně přijde.

Když jsem čekala své miminko já, tak jsem se pro těhotenství rozhodla hlavně proto, že už jsem byla vyššího věku a očekávalo se tedy ode mě, že bych se mohla stát matkou. K dětem jsem neměla vztah, ničilo mě jak neustále řvou a člověk ani neví proč a říkala jsem si, že v životě nebudu snad sama milující matka, ale opak je pravdou.

Situace je až taková, že jsem se psychicky zhroutila z toho, že své dítě musím dát do školky cizím lidem a celou situaci jsem neunesla. Moje dcera to zvládla lépe. Takže i přesto, že se na mateřství necítíte, tak se toho opravdu nebojte.