Krásná předzahrádka dokáže udělat divy

Máte také domek s předzahrádkou a chtěli byste, aby to byla předzahrádka, která každého zaujme a bude originální? Pak vězte, že je třeba o zahrádku pečovat a mít na ní květiny.

Pokud máte záhony, zasaďte do nich trvalky, které jsou odolné a nenáročné. Ideální je vysadit květiny tak, aby kvetly co nejdéle. To znamená, že mezi jarní květiny dát květiny letní i podzimní tak, aby vždy po odkvětu kvetl další druh květin. Dbejte na to, aby byly barevné a zajímavé.

Začněte tulipány, primulemi, maceškami, potom pokračujte letničkami, kterých je celá řada a propojte to s chryzantémou, která udělá spousty parády na podzim.

Dále potom mějte na předzahrádce květiny, které jdou dát do truhlíků, jimi ozdobte okna a můžete je také zavěsit v závěsných květináčích, ve kterých vám udělají bohaté převisy. Vysoké květináče pak můžete umístit ke vchodovým dveřím.

Vůbec neuděláte chybu, když budete mít na předzahrádce jehličnany, které jsou stále zelené po celý rok. Díky tomu nebude vaše zahrada smutná a v zimě máte kam dát vánoční ozdoby. Na vchodové dveře potom můžete dát věnce, které budou z různých materiálů a které tam můžete mít po celý rok, stačí je jen tematicky střídat.

Jako dekorace v těchto místech může být třeba lavička, nebo lucerničky, či lávky. Pěkně vypadají i sádrové ozdoby a nemusí to být nutně kýčovití trpaslíci, ale i klidně nějaká zvířátka, hezké mohou být i ptačí budky, které vůbec nemusí vypadat nudně, nebo obyčejně, ale mohou být veselé a zajímavé. Své dokáže udělat starý sud a celkově staré a zrekonstruované věci na zahradě vypadají velmi pěkně.

Přední zahrada může být skutečně nápaditá a obzvláště potom, když máte hlavu plnou nápadů a jste kreativní. Určitě vykouzlíte velmi pěkné místo u vás před domem, kde se lidé rádi zastaví a budou toto místo obdivovat.