Kolik žen si rozumí s tchýní

Tchýně je člověk, který nám většinou není moc příjemný, ale samozřejmě mohou být tchýně, které jsou naprosto báječné. Těch je ale většinou poskrovnu. Velmi často se prostě stává, že si s tchýní nerozumíme.

Důvodů je spousty, je starší generace a my jí nemůžeme říct to, co bychom řekly svým rodičům a tak raději mlčíme, v duchu zuříme a kontaktu se maximálně vyhýbáme. Často nám může mluvit do věcí, do kterých jí nic není, a neustále můžeme mít pocit, že nám řídí život. Tchýně si totiž myslí, že ví vše lépe jak my, a že nám musí své rady předat, abychom nechybovaly.

Myslet si také může to, že jako partnerky nejsme pro její dítě dost dobré a může nám ze života dělat peklo. S tchýní není radno si zahrávat, a pokud si s ní nerozumíme, raději se jí vyhýbáme, co to jde.

Můžeme však mluvit i o dobrých tchýních. Ne všechny jsou semetriky, které nám ničí život. Některé z nás, a to jsem třeba já, máme na tchýni štěstí. Moje tchýně vždy ráda pohlídá naší dceru, vždy nás příjemně pohostí, nic pro ni není problém a dokonce se spolu i zasmějeme. Snad bych mohla i říct, že někdy je lepší, než její syn. J

Pokud jste se svou tchýní na stejné vlně, pak je to skutečně fajn a víte, že v ní můžete hledat oporu. Bohužel ale většina to takto nemá a neustále se trápí jejím chovánímě, snaží se, aby tuto ženu nepotkávaly, a když už, tak aby ta doba byla velmi krátká.

Ani nevím, proč se neustále řeší tchýně a málokdy se mluví o tchánech. Zřejmě se ti muži přizpůsobují a nenadělají tolik neplechy, jako ženy.

Zkuste se občas zamyslet na tím, jak byste se chovala vy jako tchýně, a jak byste brala ženu, která odešla s vaším synem, nebo muže, který odešel s vaší dcerou. Třeba za pár let poznáte to, proč se vaše tchýně nyní chová tak, jak se chová a možná, že jí dokonce dáte i za pravdu.