Jaká slova nejčastěji uslyšíte od ženy na dietě

Ženy na dietě to nemají rozhodně lehké a neustále musí myslet na to, co snědly, kolik toho snědly, co vypily a podobně. Je to boj se svým vlastním já, kdy se žena snaží zvítězit sama nad sebou a tato situace je pro ni jak psychicky, tak i fyzicky náročná.

Jaká slova nejčastěji uslyšíte od ženy na dietě?

Bude to něco jako:

  • ne já už nebudu, já už jsem jedla
  • bude odmítat nabízené jídlo a ne proto, že by na něj neměla chuť, ale hlavně proto, že ví, že by si tím „ublížila“
  • dotazy na množství kalorií
  • dotazy na obsah potravin

Další slova, která budete často od ženy, která je na dietě slýchat, je dotaz na čas. Pokud se jí totiž zeptáte, zda si dáte jídlo, i čas hraje roli… Důvod je jednoduchý. Žena, která je na dietě moc dobře ví, že pokud překročí hodinu, po které se nemá jíst, tak to bude chyba a tak je v jejím zájmu sledovat nejen kalorie, ale i hodiny. Mezi obvyklá slova dietářek také patří to, zda je ten sýr lehký, zda je ten jogurt lehký a zda je ta cola lehká.

Nejhorší trauma pro ni je fakt, že svou váhu půjde zkontrolovat a zjistí, že se jí hubnutí nedaří tak, jak by si sama představovala. Začíná mít pocit paniky a váha je její velký nepřítel.

Věta, kterou od dietářky také zcela jistě uslyšíte je to ne, to nemůžu, po tom bych přibrala. Nesnáší sladké věci. I když by nejraději vymetla cukrárnu a dala by si úplně vše, tak to nedělá a záměrně se tomuto obchodu vyhýbá. Představuje pro ni neskutečné zlo a to si ona přeci nemůže dovolit. Co dalšího také uslyšíte je to, že musí jít cvičit a dostat ze sebe to, co právě nabrala tím, že se „tolik“ najedla. To, že má žena kilogramy navíc svaluje na špatný metabolismus a na těžké kosti. Je to ale boj a není snadné v něm obstát a tak mějte s těmito ženami strpení.