Jak vybrat svému muži správnou košili do práce

Symbolem muže byla a vždy bude pánská košile. Vyberte si kvalitní, nadčasovou, padnoucí a hlavně za dobrou cenu. Nevíte si rady, jaký typ košile bude vaší drahé polovičce slušet? Poradíme vám.

Kvalitní materiál

Pokud jste alespoň jednou poslouchali muže, co upřednostňuje u oblečení, jistě se shodneme na tom, že mu záleží zejména na kvalitě a komfortu. Zatímco dámy se klidně vydrží celý den „trápit“ v o číslo menších botách nebo silonovém tričku, pánové dávají přednost kvalitě a komfortu. Proto základním pravidlem při výběru košile je použitý materiál.

Látka je sama o sobě nejdůležitějším ukazatelem kvality košile. Nejlepším a nejideálnějším materiálem je přírodní čistá bavlna. Kromě toho taková košile dobře vypadá a pánové si ji nemohou vynachválit neboť dobře odvádí pot a dýchá.

Košilím z umělohmotných materiálů, nepadnoucích střihů, s nekvalitními límci nebo s nevzhlednými vzory se raději vyhněte velkým obloukem.

20151025112427

Límeček

I košile do práce by měla mít kvalitní límeček. Jedná se o poměrně důležitou část košile, která často hovoří za vás. Je stále vidět a navíc kvalita určuje, jak se pánové budou po celý den cítit. U běžných košil bývá vnitřní část límečku tvořena umělým materiálem. Takový límeček se dříve opotřebí, lepidlo se dříve vymyje a vnější látka se brzy oddělí od vnitřní části.

Kvalitní košile mívají límeček vyrobený ze stejné látky jako je košile samotná. Jednotlivé kousky bavlny jsou k sobě pečlivě sešity.

Důležitou roli hraje téže tvar límečku. Pánové, mějte na paměti toto pravidlo: muži s úzkým obličejem by měli zvolit širší a naopak pánové s kulatím obličejem oblékněte si raději užší tvar límečku.

Formální košile by měla mít límec bez knoflíčků, proto se výborně hodí k volnočasovým košilím a na běžné nošení do práce.

Rukávy

A jak je to s rukávy? Zásadní pravidlo je, aby muži košile padla jako ulitá. Každý muže je individuální a potřebuje jiný střih, velikost, obvod krku a samozřejmě i jinou délku rukávů a zmíněný tvar límečku. Košile by měla perfektně padnout, být vyštíhlená, avšak stále příjemně volná.

Do práce a na běžné nošení můžete vybrat z celé řady košil, které mají kapsičku. Formální košile do obleku by nikdy kapsičku mít neměla.

Módní trendy

Pánské košile do práce jsou dostupné v různých barvách a stylech. Perfektně vypadají i košile mřížkového vzoru, pruhované, jednobarevné atd. Střih slim fit se hodí k moderním džínům s páskem a dokonale se přizpůsobí postavě. Perfektně vypadá i kombinace košile a upnutého svetru.

Co říkáte např. na košili značky Victorio? Líbí se vám mírný lesk, světle modrý lem, podbarvení širokých manžet a knoflíky? Hodí se nejen do práce a běžné nošení, ale i na významné akce a společenské události.

20151025112419