Jak vybrat dokonalou řasenku

Řasenka je pomocnicí, kterou používá každá z nás a pokud se líčíme jen lehce, tak je to právě řasenka, kterou zcela jistě na líčení použijeme. Jak ale vybrat tu správnou? To není lehký úkol. Na trhu jich je tolik a firmy se neustále předvádí s tím, kdo vyrobí lepší štěteček, že se v tom mnohdy ztrácíme. Jak tedy vybrat tu nejlepší, která nám bude vyhovovat?

Stále se objevují nové a nové řasenky, které slibují zázračné účinky, jak se v tom ale orientovat? Každé z nás vykouzlí nádherné řasy jiná řasenka. Některá preferuje husté kartáčky, některá si vybírá kartáčky umělé, jiné vyhovují řídké kartáčky, u řasenek je třeba zkoušet.

Dbát bychom při výběru měly také na to, aby nás z řasenky nepálily oči. Drastické k očím bývají nejčastěji řasenky, které jsou voděodolné. Pokud máte oči citlivé, tak se rozhodně voděodolným řasenkám vyhýbejte. Když už se rozhodnete používat voděodolnou řasenku, tak jí nanášejte spíše v létě, velmi těžko se totiž odličuje a své řasy při odličování poškozujete. Musíte navíc používat na odlíčení olejovou bázi. Ta takto dráždí oči a navíc je odlíčení vcelku nepříjemné, pokud si nanesete více odličovacího přípravku, než byste měla.

Při výběru řasenky dbejte na kvalitu a to především proto, aby se vám řasenka neroztekla, nerozmazala a nedrolila se. Rozhodně nikdy nechoďte spát s namalovanými řasami. Vždy se odličte a co už vůbec nikdy nedělejte, je to, abyste si líčila neodlíčené řasy opakovaně. Způsobíte tak to, že budou řasy nehezké a slepené.

Pokud chcete najít tu správnou řasenku, tak se neřiďte tím, co o daném produktu slyšíte v reklamě, ale řasenku si musíte skutečně najít sama. Můj trik například spočívá v tom, že používám vždy dvě řasenky. První vrstvu nalíčím jednou a druhou vrstvu pak jinou řasenkou. Vždy dbám na to, aby neměly moje dvě řasenky stejné kartáčky. Efekt dlouhých řas tímto způsobem znásobím.