Jak rozpoznat obyčejné nachlazení od angíny

Zvláště v zimních měsících se mnoho lidí potýká s nachlazením. Přichází kašel, rýma, horečky a bolesti hlavy. Možností prevence a léčby těchto problémů je více. Každý se s chřipkou vypořádává po svém. Chřipka většinou po několika dnech odezní. Mnohem horší proces nastává s angínou. Důležité je umět tyto nemoci rozpoznat. Díky rozpoznání nemoci můžeme včas zvolit vhodnou léčbu.

Příznaky chřipky

Chřipka je způsobena chřipkovými viry. Výskyt těchto virů je častý především v zimních měsících. Na chřipkové viry můžeme narazit úplně všude. Mezi časté příznaky chřipky patří bolest v krku, zimnice, kašel, vysoká horečka, bolest hlavy, únava a zahleněný nos. Při chřipce je důležité odpočívat a být v klidu. Často se doporučuje pít teplý čaj. Mnoha lidem při chřipce pomáhá Coldrex. Na zmírnění bolesti se používá Ibalgin a Paralen. Prevencí proti chřipce je doplňování vitamínů. Důležité je zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu.vO0R3M0FqhWiDQaPDslpAuKlOR5-NmuCOIQ4YVebSPodHwkb-8PCZzmMQ1bFmM9iYKRbbu4

Angína je zánět krčních mandlí

Angína je akutní zánět. Krční mandle jsou při angíně zduřelé a mají bílé povlaky. Angína se téměř vždy léčí antibiotiky. Příznaky angíny jsou bolesti v krku, kašel, obtížné polykání a bolesti hlavy. Angína se šíří kapénkovou infekcí.

S angínou ihned za lékařem

Nachlazení, nastuzení a chřipka jsou nemoci, které nelze příliš léčit. Léky se používají pouze na jejich symptomy. Pomocí léků můžeme zmírnit například rýmu a kašel. Paralen pomůže odbourat bolest hlavy. Chřipka a nachlazení většinou odezní během týdne. Důležité je včas poznat angínu. Angína se často může tvářit jako obyčejné nachlazení. Jedná se ale o zánět krčních mandlí. Proto je potřeba vyhledat lékaře. Lékař na angínu zpravidla předepíše antibiotika. Prevencí všech zmíněných nemocí je pravidelný příjem vitamínů a pečlivá hygiena. Důležité je důkladné mytí rukou. Viry mohou být všude kolem nás. Vhodné vitamíny lze zakoupit v lékárně. Mnohdy stačí pouze konzumace ovoce a zeleniny.