Jak v tomto období posílíme imunitní systém?

Jsme v období, kdy nás velmi často trápí rýma, kašel, únava a to vše je dané počasím, nejvíce náchylní jsou na tyto věci děti. Venku je nevlídně, chladno, často přecházíme z tepla do zimy a to nám také příliš mnoho nepřidá. Děti začínají chodit do školek a škol, kde neustále někdo kašle a smrká a tak se virózy šíří velmi velkou rychlostí…

I když není venku teplo, je důležité pohybovat se i venku a chodit na procházky. Pokud je počasí hezké a přeje vám, tak si procházku prodlužte, pokud je sychravo a nevlídně, tak buďte raději doma. Děti by neměly trávit celé dny domu u počítače a nebo televize, ale měly by si najít i jiné aktivity.

Vyvážená strava a vitamíny nejen v doplňcích stravy

Samozřejmě by se však dítě nemělo přetěžovat. Velmi důležité je, dávat dětem dostatečný přísun vitamínů a to nejen v tobolkách, které jsou samozřejmě také důležité, ale nejvíce by je měly mít v ovoci a zelenině. Strava je zcela jistě důležitá vyvážená. V jídelníčku by mělo být zahrnuto velké množství masa, ryb a luštěnin. Pro děti není vhodné jíst tučná jídla, mastná jídla, smažené pokrmy a uzeniny. Co jim také škodí, jsou sladkosti. Samozřejmě, že čas od času, si něco sladkého mohou dát, ale nemělo by to být příliš často. Praxe však bývá naprosto jiná.

Vrstvěte, ale ne přehnaně

Nejvíce imunita dostává zabrat od podzimu do jara. Je nutné dbát na to, aby dítě bylo dostatečně oblečené, ale rozhodně by nemělo být přehřáté. Oblečení by mělo být zkrátka tak akorát. Dbejte na to, aby se vaše děti svlékaly, když přijdou do tepla a teple a správně oblékly, pokud odcházejí do zimy. Podcenění těchto věcí, vede k oslabení organismu. Nejhorší je pobyt v kolektivu, kde je někdo nemocný, ale takovým situacím se samozřejmě vyhýbat nedá a proto chtě nechtě je třeba děti do kolektivu dávat a čelit tak tomu, že se nakazí od ostatních dětí.