Vytvořte si snadno adventní kalendář

Adventní kalendář slouží k odpočítávání dní, které zbývají do Štědrého dne. Všichni nedočkavci v něm každý den najdou nějakou dobrotu nebo jinou pozornost. Oslavte společně dobu adventu, připomeňte si jednotlivé svátky a vyprávějte dětem příběhy, které se k této době vztahují. Nezapomeňte na Mikuláše, Barborku a vysvětlete jim také, proč Lucie noci upije.

IMG_4827

Vyrobte pro své nejbližší krásný adventní kalendář. Určitě bude zajímavější alternativou čokoládovým kalendářům z obchodu. Stačit vám bude jen pár drobností a výtvarných potřeb. Připravte si malé dárečky, sladkosti, bonbóny a různá překvapení. Dále budete potřebovat barevné papíry a ozdobný provázek. Výborným pomocníkem pro kalendář jsou malé krabičky, skvěle se totiž balí.

Adventní kalendář z krabiček od sirek

Jednotlivé krabičky (použili jsme krabičky od sirek) úhledně zabalíme do papíru. Použijte různé barvy papíru nebo stejnou barvu, záleží na vašem vkusu. Malé dárečky očíslujeme od jedné do čtyřiadvaceti. Potom je všechny přivážeme na dlouhý provázek a vytvoříme girlandu na okno, stěnu či schody. Můžete je také nechat ležet vyskládané na poličce.

Kalendář z barevných papírových kornoutků

Krásný adventní kalendář si uděláte také z malých kornoutků vytvarovaných z barevného papíru nebo ozdobného balicího papíru. Z malého čtverečku tvarujeme a slepujeme kornoutky. V horní části kornoutků uděláme dírku a provázkem je přivážeme na větvičku. Do kornoutků dáme malé překvapení na každý den.

IMG_4933

Papírové stromečky s překvapením

Další možností, jak využít kornoutky, je postavit kornoutky jako stromečky a sladkosti umístit pod ně. Tentokrát však kornoutky tvarujeme z vystřižených půlkruhů. Papírové stromečky můžete ozdobit vykrojenými vločkami, srdíčky nebo hvězdičkami. Vznikne celý les malých stromů, vypadá výborně jako vánoční dekorace.

Další inspirace pro adventní kalendář

Na adventní kalendář využijete také obaly od kinder vajíček, malé ponožky, které schováváte po svých dětech, ale adventní kalendář si můžete i ušít. Vystřihněte si z červené látky srdíčka, která naplňte kuličkami a ušijte je. Na srdíčka fixami napište jednotlivé číslice a pověste je na provázek jako girlandu. Tento kalendář nebude obsahovat překvapení, ale bude krásně zdobit vaši domácnost.

Originální alternativou pro kalendář se sladkostmi bude kalendář s malými barevnými psaníčky, do nichž na každý den napíšeme milé přání, vyznání lásky nebo jen zajímavé motto.

Vyrobte si i adventní věnec, návod naleznete v magazínu HomeInCube.cz.

Užijte si o Vánocích báječné chvíle se svým partnerem, dětmi a svými nejbližšími. Odpočiňte si a naberte energii do nového roku. Přejeme vám hodně štěstí.