Jak vybrat spodní prádlo, aby dokonale sedlo?

Vybrat si dobře padnoucí spodní prádlo není tak jednoduché, jak se může zdát. A hlavně, něco takového byste neměli podceňovat. Špatně padnoucí kostice u podprsenky nebo kalhotky, které škrtí, mohou pěkně znepříjemnit den. No a pak je tu také estetická stránka. Spodní prádlo umí udělat hotové divy s ženskou postavou, a tak je jeho správný výběr opravdu trefou do černého. Podle čeho spodní prádlo vybírat a na co si dát pozor?

Při výběru podprsenky zkontrolujte, zda sedí ze všech stran

Podprsenka bývá u žen asi největším kamenem úrazu a jen málo z nich si umí vybrat dokonale padnoucí kousek. Dalším problémem je, že se ženy často zdráhají zeptat a nechat si poradit, přitom zkušená prodavačka přesně ví, po jakých typech by se měla zákaznice poohlédnout.

První věcí je, že na spodním prádle by se nemělo řešit. Mnoho žen si říká, že ho stejně nikdo neuvidí a že je zbytečné kvůli němu utrácet peníze. Ale to je velká omyl. Například spodní prádlo Calvin Klein je velice moderní a zároveň pohodlné a kvalitní.

Je také důležité mít podprsenky k různým příležitostem. Pohodlné pro běžné nošení, pevné na sport a rafinované například pod šaty.

Základem pro výběr je znát svou velikost. Tu lze získat změřením obvodu hrudníku pod prsy a přes jejich nejplnější část. Tyto dva údaje pomohou při výběru velikosti i košíčku. Když zvednete ruce nahoru, podprsenka by se neměla posouvat, ale držet na svém místě.

Důležitý je také obvod. Pokud ji zapnete, neměly by se vám mezi záda a zapínání vejít více než dva prsty. Košíčky by měly prsa tak akorát obepínat, neodstávat, nezařezávat se. Zadní část podprsenky by navíc neměla být výš než ta přední nebo naopak.

Kalhotky nesmí škrtit

Při výběru kalhotek je to dosti podobné. Pokud vás kdekoliv škrtí, pryč s nimi. Na špatný střih upozorní i přetékající špíčky nebo to, že budou pod úzkými švy vidět švy či místo, kde se lem „zařezává“ do vaší kůže na bocích.

Velkou roli v tomto případě hraje hlavně pohodlí a také polichocení vaší postavy. Kvalitní a pohodlné kousky nabízí například spodní prádlo STYX, nebojte se také stahovacích kalhotek, které zároveň nenásilnou formou zformují bříško nebo stehna.

Dobré jsou také bezešvé kalhotky, které tělo obepnou, a například v šatech nebude nic vidět. Nebojte se ani pohodlí s dámskými trenýrkami.