Jak mít lepší spánek – nedělejte těchto 10 chyb! – 1. část

Vyvarujte se těchto disruptorů v ložnici! Nebudete moc spalovat nebezpečný tuk, pokud nemáte ten správný spánek.

Tuk může způsobit katastrofu ve vašich hormonech a narušit vaši schopnost tuk ztrácet. Například hormony jako je melatonin, serotonin, dopamin, vliv motivace, nálady, spánek a chutě. Právo přirozeného přírůstku hormonální rovnováhy je důležitý, pro růst a opravu vašeho těla. (Nedostatek v tomto hormonálním oddělení podporuje ukládání získaného tuku!)

Spaní hraje důležitou roli v regulaci všech těchto hormonů. Následující seznam upozorňuje na návyky narušující spánek, které mohou váš spánek sabotovat. Podívejte se na tyto pachatele a vyhněte se jim pro optimalizaci vašeho spánku!

Zde je návod, jak získat co nejlepší spánek ve vašem životě.

Chyba 1: Jíst přímo před spaním

Noční jídlo a občerstvení nedovolí vašemu tělu ochlazení během spánku a zvýší svoji úroveň inzulínu. Výsledkem je méně buněk, zvýšení melatoninu a růstového hormonu, který se uvolní.

Náprava: Nejezte před spaním nejméně 3 hodiny

Chyba 2: Spíte se světlem nebo příliš blízko digitálního budíku

Dokonce i malé množství světla se střetává s uvolňováním melatoninu a následně uvolňuje růstové hormony. Kortizol je i nadále mimořádně vysoký, pokud jste vystaveni světlu.
Také byste měli být pryč z elektromagnetických polí (EMP), které jsou emitovány z elektrických zařízení a digitálním budíku ve vaší ložnici. Tohle vše může narušit hlavu a produkci melatoninu a serotoninu. Výzkum také souvisí se zvýšením rizika rakoviny.

Náprava: Spánek na tmavém místě a udržujte elektrická zařízení alespoň 3 metry od vás, pokud je nutné tyhle věci používat. Zapněte světelný displej jiným směrem než je linie vašeho pohledu.

Chyba 3: Pití přílišného množství tekutin před spaním

Pití před spaním  zvýší vaši potřebu nočních výletů na WC. Probuzení kvůli obhlídce záchodu přeruší váš přirozený spánek. Pokud zapnete také světlo, může se spustit riziko potlačení produkce melatoninu.

Náprava: Přestaňte pít dvě hodiny před spaním a použijte červené noční osvětlení pro koupelnu, jeli to nutné.

Chyba 4: Cvičení pozdě v noci

Pravidelné cvičení může jistě pomoci ke zlepšení vašeho spánku, pokud to však děláte v ranních hodinách. Pozdně noční cvičení, zvyšuje výrazně tělesnou teplotu a brání uvolňování melatoninu. To může také ovlivnit vaši schopnost usnout, protože se obvykle zvyšuje noradrenalin, dopamin a kortizol, který stimuluje mozkovou činnost.

Náprava: Vyhněte se kardiovaskulárnímu cvičení v období 3 hodin před spaním.

Chyba 5: Příliš mnoho používání televize nebo počítače před spaním

Mnozí z nás se rádi díváme na oblíbené televizní pořady, doháníme emaily nebo surfujeme na internetu v pozdních večerních hodinách, ale příliš mnoho času před obrazovkou před spaním může zasahovat do dobrého nočního odpočinku. Obě tyto aktivity zvyšují stimulační hormony noradrenalin a dopamin, které mohou bránit vašim schopnostem usnout.

Náprava: Udělejte si čas a snižte výkon a zaměřte se na mysl, uklidňující činnost jako je meditace nebo čtení. Tyto návyky způsobí, že váš serotonin zlepší váš spánek.