Jak kombinovat zlato a stříbro

Debata o tom, zda je či není vhodné kombinovat zlaté a stříbrné šperky, bývá v názorech rozdílná. Zatímco jeden tvrdí, že kombinace zlata a stříbra je nepřípustná, druhý na ní nedá dopustit.

Pravdou je, že k takovému kombinování je zapotřebí nejen estetické cítění, ale také notná dávka kreativity. Zářným příkladem může být známá celebrita Rihanna, která je přímo milovnicí tohoto spojení. U takovéto kombinace velmi záleží na vkusu a dalších detailech. Které to jsou, si prozradíme v dnešním článku.

Stříbro nad zlato

V dřívější době jste mohli vidět převážně zlaté zásnubní prsteny. Poté následoval i prstýnek snubní. To automaticky svádělo k nákupu dalších zlatých šperků. Téměř nikdo se neodvážil mixovat zlatý prsten se stříbrnými náramkovými hodinkami. Zlato samo o sobě ze sebe vyzařovalo bohatství. Mít stříbrný šperk znamenalo jakýmsi způsobem to, že patříte do nižší vrstvy.

Stříbro však znamenalo více než zlato ve starých dobách, kdy se nedalo těžit pomocí moderních technologií a dolovalo se z hornin obtížně – v době antiky. Ryzí stříbro je totiž o něco tvrdší než samotné zlato. Z tohoto důvodu se přidává do značné míry téměř do všech šperků. Možná vás překvapí, že existuje přírodní slitina zlata a stříbra, která se nazývá elektrum. Stříbro je tedy do jisté míry skoro vždy obsaženo v ryzím přírodním zlatu.

Jak nosit zlato i stříbro současně

20150917212518Rozhodně by se nemělo mít za to, že je snad stříbro něco méně. To je holý nesmysl. Nejen z tohoto důvodů se dají elegantně kombinovat například zlaté náušnice a stříbrný náramek. Značnou úlohu v tomto plodném spojení hrají i další oděvní doplňky. Jako jsou manžetové knoflíčky, spona u opasku, ozdoba do vlasů, barevné odstíny oblečení. Vlastně samotný oděv i barva vašich vlasů a pokožky hraje v tomto hlavní roli.

Jsme-li studený typ, neznamená to, že si nemůžeme vzít nikdy zlato. Dívkám, které jsou studeného typu, budou slušet i barevné odstíny, patřící do této skupiny. Takové slečně budou zcela určitě slušet stříbrné náušnice i řetízek. Přívěsek řetízku už však může být kombinací žlutého a bílého zlata. Kombinace zlata a stříbra je možná, pokud bude převládat vaše skupina. Tedy teplejší odstíny zvolí více zlata a studené více stříbra. Dominantní by měl být vždy šperk, který koresponduje s vaším barevným typem.