Chtěli byste být slavným? Aneb trable, které sláva přináší

Byly doby, kdy malé holčičky chtěly být princezny. Avšak dnes dávají přednost slavným osobnostem – chtějí být zpěvačky, herečky a podobně, jen protože se chtějí vidět v televizi. Ale je ta sláva taková výhra?

Proč chtějí být lidé slavní?

Mnoho lidí by chtěli být slavnými, protože si myslí, že tyto osobnosti získávají vysoké platy a oni sami po těchto penězích touží. Protože lidé, kteří si herectví sami nikdy nezkusili, si myslí, že herci dostávají velké peníze za nic nedělání. Někdo by chtěl být slavnou osobností právě, protože chce upoutat na svou osobnost, aby jej bylo vidět v televizních obrazovkách, aby se o něm psalo v novinách a podobně.

Stojí sláva za to?

Pravdou je, že mnoho známých herců, které běžně vidíme na televizních obrazovkách, mají velice pěkný plat, za který bychom si mohli dopřát jisté věci, které si teď odepíráme. Ale se slávou se pojí i několik negativních věcí.

Čas

Jednou z těchto mnoha negativních věcí je ta, že spoustu vašeho času strávíte v divadle, v televizi a podobně. Protože žádný učený z nebe nespadl, a proto i lidé, kteří mají léta praxi, potřebují všechno nacvičit. A než se dostane k tomu výsledku, který vy vidíte na svých obrazovkách, zabere to opravdu mnoho času. A pravdou je, že mnoho herců a jiných osobností nemá pevnou pracovní dobu, ale je pokaždé jiná, podle toho, jak je zrovna potřeba.

Neustále učení se

Další věc, která vás může odradit je to, že se budeme muset stále vzdělávat, protože ať už jde o herce, moderátora či zpěváka, tak musí vždy umět svůj text, který se neustále mění. A pokud jde o hlavního hrdinu, tak je toho textu mnohdy velké množství, také musíte umět improvizovat, v případě, že si text nebudete doslovně pamatovat a bude třeba vysílání živě, tak vy musíte rychle něco vymyslet.

Sláva

A mnohdy největší trápením je právě ona sláva, po které někteří touží. Existují situace, kdy slavní lidé by dali cokoliv za to, aby se té slávy na pár minut zbavili, zejména pokud se dostanou do bulvárních časopisů, kde jsou jejich soukromé a mnohdy i intimní věci rozebírány do detailů, což může být velice nepříjemné. Existuje několik případů, kdy si slavné osobnosti sáhly na život, jen protože neunesly to, co se o nich v daných časopisech psalo.

Pravdou je, že být slavný může mít krásné okamžiky, ale ne vždy je to taková pohádka, jak to vidí lidé, kteří si slávu nezažili. Někdy je lepší mít méně peněz a soukromí, než být slavným a stále pronásledovaným.