I pokojové květiny si zaslouží tu nejlepší péči

Domov je tam, kde je teplo, příjemně a jsou tam ti, na kterých nám záleží. Je jedno, zda tam máte obrovskou sedačku, která jde polohovat, nebo jen malý gauč, na který se jen tak tak vejdete. Na zařízení domu až tolik nesejde, i když – kdo by se cítil dobře mezi holými zdmi? Kdo se chce doma cítit pohodlně, ten by neměl podceňovat i detaily, třeba v podobě bytových dekorací.

Doma je doma

Co si budeme povídat, asi všichni se celý den těšíme, až se vrátíme po náročném dni domů, vypijeme si šálek čaje nebo kávy a popovídáme si s těmi nejbližšími. Doma by měla panovat pohodová a útulná atmosféra, na které se podílí nábytek, záclony, koberec, všichni, kdo tam bydlí a drobnosti v podobě bytových dekorací. A co květiny?

Ano, i ty se podílí na té kouzelné atmosféře, za kterou se každý den vracíme. Je jedno, zda jde o řezané květiny ve váze, nebo o pokojové rostliny. Službu udělají stejnou.

Jaké pokojovky patří k těm nejoblíbenějším?

Prostřednictvím pokojových rostlin můžete vykouzlit útulné prostředí i malou botanickou zahradu uprostřed města. Na jaké vsadit?

  • Královnou pokojových rostlin je orchidej, která kvete různobarevnými kvítky.
  • Trochu exotiky do místnosti vnesou kaktusy.
  • Každou místnost zkrášlí fíkus.
  • V mnoha domovech má své místo monstera.
  • Máte pocit, že květiny vadnou, jen vás vidí? Vsaďte na ty nenáročné jako dracéna, banánovník, tchýnin jazyk nebo juka.
  • Krásnými květy vás potěší africká fialka, pokojová azalka, velikonoční kaktus, lopatkovec, begónie a další.
  • Chcete si doma vytvořit konstrukci nebo stěnu, po které se květiny mohou plazit? Vsaďte na mučenku, břečťan, pepřinec, starček, zelenec nebo třeba ledviník.

Jak se o pokojové rostliny starat?

Ani pokojové rostliny nestačí přinést domů, dát je do pěkného květináče, najít jim místo a sem tam je zalít. Zaslouží si o něco lepší péči.

Základem je vybrat to správné místo

Některé květiny milují sluníčko, jiné ho nesnáší. Už když si rostlinku kupujete, zeptejte se, jaké potřebuje podmínky pro život. Pak jí najděte místo, kde vynikne.

Květiny potřebují prostor

Když si rostlinku kupujete, většinou je v malém květináčku. Každý ale potřebuje prostor, proto ji přesaďte do vyššího a širšího květináče. Je jedno, zda bude plastový nebo keramický, hlavně, že bude větší. Jakmile se vám bude zdát, že je květináč rostlince malý, zase ji přesaďte do většího.

Ani málo, ani moc zálivky

Každá květina potřebuje zalévat. Některá každý den, jiná obden, další jednou za týden. V každém případě ji zalévejte odstátou vodou pokojové teploty, dávejte jí jen tolik vody, kolik potřebuje. Před další zálivkou nechte zeminu vyschnout.

Víte, že květiny byste měli i pravidelně hnojit vhodným hnojivem, které jim dodá živiny potřebné k růstu? Vyhnete se tak tomu, že kytička uvadne z nedostatku živin. To by vám pak nezbylo nic jiného, než se vydat do květinářství a koupit si čerstvě řezané květiny, nebo si je nechat přivést prostřednictvím rozvozu květin. Ten funguje po celé republice, je jedno, zda potřebujete rozvoz květin do Kolína, Prahy, Ostravy nebo Liberce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *