Hledáte zajímavá místa v Čechách, která stojí za to vidět? Navštivte Loket!

To, že mnoho českých turistů cestuje různě po světě, přitom nenavštívili krásná a zajímavá místa u nás, je věc všeobecně známá. Proč to letos nezměnit a nevydat se do Lokte nad Ohří? Stejná nabídka platí pro ty, kdo rádi objevují nová místa u nás, která ještě nepoznali. Prožijete zde nejen nezapomenutelnou dovolenou, ale užijete si zároveň pestré akce, které právě v daném měsíci město přináší.

Čím vás Loket osloví?

Loket je plný zajímavostí a spoustu jich najdete i v jeho blízkém okolí. Jmenujme kupříkladu Hrad Loket, který je ze všech nejnavštěvovanější, okouzlí vás ale i Černá věž, radnice, kostel Sv. Václava nebo třeba přírodní divadlo – amfiteátr. Historické domy v podhradí na vás dýchnou dávnými časy a za zmínku stojí i Sloup nejsvětější trojice.

Od 26. – 27. 7. 2015 bude probíhat motoristický závod v motocrossovém areálu Loketské serpentiny. Užijí si jej diváci všech věkových kategorií a budou svědky MS v motocrossu tříd MX1 a MX2. V červenci také probíhá Loketské kulturní léto, kdy uvidíte mnoho kulturních představení, ochutnáte spoustu dobrot a na hradě Loket uvidíte slavné opery od známých autorů.

Srpen umožní návštěvníkům zúčastnit se Středověkých slavností purkrabího Půty, zhlédnout rytířské souboje, vystoupení kejklířů, obdivovat mnohá lidová řemesla, středověkou hudbu, jídla a mnohé jiné.

Sportu chtivým návštěvníků také ulahodí

Je vaše rodinka milující adrenalinové sporty? V tom případě si nenechte šanci navštívit skalní město Svatošské skály. Jsou docela vysoké, některé mají až 50m, snadnější pro zdolání je Nevěsta s ženichem. Na Strašidle, další příležitost pro horolezení, se nachází u města Horní Blatná.

Umělou lezeckou stěnu nabízí Mariánské lázně, je vysoká 2 m a disponuje plochou 100 m2. I děti a nezkušení dospělí si zde přijdou na své. Vyzkoušet můžete důmyslných 11 překážek ve výšce 4 – 9 metrů v lanovém areálu ve městě Loket. Lanové centrum najdete i v Mariánských Lázních, kde je i lanová dráha pro nejmenší.

Ubytujte se a vyjeďte do Lokte

Příjemné ubytování je taktéž předem zajištěno. Kvalitní servis, pohodlné a komfortní pokoje, výbornou kuchyni i příznivé ceny nabízí kupříkladu Pension Ulrika. Na jeho stránkách najdete bohatou fotogalerii, přehled chystaných akcí ve městě Loket i inspiraci pro výlety, které z města můžete podnikat. Můžete si být jisti, že vás město a jeho okolí zabaví po celou dobu vašeho pobytu. Podívejte se i na další zajímavosti a možnosti ubytování v okolí Lokte na www.hotely.cz.

Komentáře jsou uzavřené.