Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

Možná i vy máte kamaráda, se kterým si velmi rozumíte a řešíte s ním problémy, ať už vztahové, či jiné. Prostě jeden druhému věříte a dokážete si říct všechno a berete to tak, že mezi vámi nemůže k ničemu dojít, ale je to skutečně pravda?

Opravdu víte, že váš kamarád to myslí tak, jak říká, anebo si občas zapochybuje o vašem kamarádství a představí si, že by v tom mohlo být i něco víc? A co vy? Nikdy jste si s tímto kamarádem nepředstavila to, že s ním spíte, nebo máte něco intimnějšího? Říká se, že kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje, je to skutečně pravda?

Někdy i při dlouhém přátelství člověk zjistí, že to celé najednou přejde v něco víc. Nejednou se stalo, že dva velcí kamarádi spolu ve finále začali chodit a stal se z nich pár. Stalo se také hodně krát ale také to, že opravdu kamarádi, zůstali kamarády.

Vědci potvrdili, že kamarádství mezi mužem a ženou existuje, ale tvoří jen takovou hranici na přechodné období, kdy truchlíte třeba po rozchodu a podobně. V momentě, kdy si jeden z přátel najde partnera, již nebude přátelství mezi mužem a ženou tak intenzivní, protože se zadaný kamarád, bude chtít věnovat právě svému partnerovi, nebo partnerce a na kamarádství už nezbude tolik času.

Navíc se můžete setkat s tím, že partnerovi, nebo partnerce vašeho kamaráda bude vaše kamarádství vadit a nebude se s ním chtít ztotožnit. Téměř všichni, kdo mají kamaráda opačného pohlaví, se shodli na tom, že jde jen o přátelství dočasné, nikdy nemá tak dlouhé trvání, jako přátelství se stejným pohlavím.

Pokud přátelství přeroste v lásku, jsou to obvykle muži, kteří si toto uvědomí jako první. Ženy se tomu většinou brání, protože jim je ve stavu kamarádském dobře a nechtějí na tom až tak něco měnit. Muži ale chtějí i sex a proto se uchylují často k myšlence, že by z kamarádství mohlo být i něco víc.