Dovolená Řecko – Kam na dovolenou do Řecka

Řecko patří stále mezi evropské země, která jsou schopny díky svým jedinečným přírodním krásám nabídnout skvělou dovolenou se vším všudy. I když se mluví o všudypřítomné řecké krizi, tak pobyt v některé z řeckých oblastí pro vás bude představovat neskutečné zážitky a pohodlnou dovolenou. Nevěříte, tak se pojďte alespoň slovy na konkrétní lokality v této krásné zemi podívat…

Akropole v Aténách

Symbol hlavního města Řecka Atén, vrcholek Akropolis, je skutečným skvostem, který stojí zato zhlédnout. V období antiky se jednalo o místo, které sloužilo jako srdce celého starověkého Řecka. Právě tady se konaly politické projevy a náboženské obřady. Nádherný je chrám Parthenón, který byl postaven již v 5. století před naším letopočtem. Jinak si můžete prohlédnout i chrám Atheny Niké anebo Periklův Odeon či zdejší divadlo Dionýsia Eleuthera. Do Akropole se dostanete za pouhých 12 Eur. Za takovou podívanou, která se ve vašem životě nemusí naskytnout, to jistě stojí.

Zátoka Balos

Většinu turistů láká zejména cesta na ostrov Kréta. Ten láká zejména nádherným a dech beroucím chrámem Knóssos. Romanticky působí i procházka po přístavu Chania. Nejkrásnější pláže se nacházejí v Elafonisi. Skutečnou perlou je ovšem zátoka Balos. Dostat se k ní dá pouze prašnými cestami plnými serpentin, nicméně zážitek nabídne neskutečný. Krásná zelená příroda kombinovaná s průzračným mořem vám bude dostatečnou odměnou. O zátoky se dá dostat i výletní lodí.

Kouzelný ostrov Santorini

Bílé domky s modrými stříškami známé z většiny katalogů cestovních kanceláří pocházejí právě z tohoto malého ostrůvku. Santorini je posetý malými tradičními vesničkami vonícími zdejším medem a olivami. Nádherná je především malá vesnička Oia, která láká ke krásným procházkám třeba při západu slunce.