4 tipy, jak vás skvělý wellness víkend vyjde jen na pár kaček

Plánujete v nejbližší době, že vyrazíte s kamarádkou nebo přítelem na wellness víkend? Prozradíme vám pár tipů, které vám ušetří spoustu peněz, a navíc vám tuto mini dovolenou překvapivě zpříjemní.

 

1.  Pátrejte na slevových portálech

Šetřit začněte už při samotném výběru wellness pobytu. Jak? Prozkoumejte slevové portály, jakými jsou například Slevydnes.cz. Jen tím můžete ušetřit více než polovinu ceny pobytu. Běžně zde narazíte na 60% slevy i více. Najdete tu luxusní hotely, zájezdy do zahraničí i krásné české lázně. Těch nabídek je celá řada, jistě vám nějaká padne do oka.

 

2.  Jeďte vlakem

Jestli jste si vybrali destinaci, nastal nejvyšší čas naplánovat cestu. Prozkoumejte, jaké máte možnosti. Jede tam vlak? Možná vás překvapí, že z obyčejné cesty vlakem se může stát krásný zážitek. Cestou si něco pěkného přečtete, dáte si dobrý drink a možná se i seznámíte se zajímavými lidmi, kteří si jedou také dopřát wellness odpočinek.

 

3.  Naplánujte si jídelníček už doma

To, že se ubytujete v luxusním hotelu, ještě neznamená, že v něm musíte po celou dobu pobytu jíst. Ve většině balíčků wellness pobytů budete mít snídani a zbytek už je ve vaší režii. Máte spoustu možností, jak své chuťové buňky uspokojíte. Můžete navštívit okolní restaurace, nebo si udělat romantický piknik. Doma si sbalíte vše potřebné – sýry, pečivo, ovoce, zeleninu, vínečko a hezkou knížku. Vždyť samotné slovo wellness znázorňuje soulad mysli, duše a těla. Wellness pobyty tedy nejsou jen o příjemných procedurách, ale také o celkové relaxaci a sebepoznání.

 

4.  Radujte se z maličkostí

Na víkendu v lázních, nebo na jiném turisticky zajímavém místě, vás může přepadnout splín. Na každém kroku uvidíte obchůdky se značkovým oblečením a předraženými suvenýry. Pokud jste jen trošku materialisticky založení, brzy začnete přemýšlet o nákupu věci, za kterou byste doma zaplatili polovinu. Dejte si tedy jednu malou výzvu: Během pobytu si budete dělat radost jinak. Maličkostmi. Zkuste si jich začít všímat. O co přesně jde?  Třeba to může být úsměv recepční, nápaditý obraz nad vaší postelí, cvrlikání ptáků a podobně. Tyto věci vás u srdce zahřejí mnohem více než nová kabelka, uvidíte.