Co dělat na Karlštejně?

Hrad Karlštejn je již dlouhou dobu tradiční destinací českých i zahraničních turistů. Pomáhá tomu to, že se nachází nedaleko Prahy, tudíž cesta na něj netrvá dlouho, ani když jedete vlakem. Co ale na Karlštejně dělat, pokud tam chcete strávit celý víkend?

Hledám ubytování Karlštejn, zn. kvalitně

Základem je najít si ubytování, díky kterému si víkend na Karlštejně ještě více užijete. To znamená najít si ubytování, které je co nejblíže hradu Karlštejn a zároveň nabízí nejlepší možné služby. Osobně mohu doporučit Hotel Mlýn Karlštejn, který je vynikajícím poskytovatelem ubytování v této lokalitě. Je z něj úchvatný výhled na okolní přírodu, není daleko od Karlštejna a úroveň ubytování je taková, že byste si nejradši víkend ještě o 2 dny protáhli, abyste si to pořádně užili.

Vychutnejte si prvotřídní gastronomii

Kromě skvělého ubytování u Karlštejna stojí za zmínku i hotelová restaurace, jenž si drží prvotřídní úroveň gastronomie. Nabízí pokrmy z domácích i českých ryb, všechny v prvotřídní kvalitě. Svou nabídkou vín osloví i zkušené vinaře. Kromě toho je zde i mnoho dalších zajímavých restaurací v okolí, které stojí za vyzkoušení.

Nádherná příroda

Karlštejnem to nekončí. Kromě hradu Karla IV. vás jistě zaujme i nádherná příroda. Tu ostatně můžete pozorovat i během svého ubytování v Hotelu Mlýn Karlštejn, neboť je z něj vážně nádherný výhled. Případně se můžete sebrat a prozkoumat okolní lesy a kopce během příjemné a zdraví prospěšné procházky.

Pokud plánujete delší výlet, můžete se ubytovat v blízké Praze a prozkoumávat krásy středních Čech z jejich samotného středu.