7 důvodů, proč se učit cizí jazyk

Hlavním argumentem pro zvládnutí alespoň jednoho cizího jazyka je to, že na světě žije přibližně 7 miliard lidí, z nichž jen asi 11 milionů mluví česky. Povíme si, proč vybrat zrovna angličtinu.

1.     Angličtina je světově nejrozšířenější

Podle počtu rodilých mluvčí sice angličtinu převyšuje čínština a španělština, ale protože je mateřský jazyk asi 400 milionů lidí a zhruba 1,5 miliardy lidí ji studuje nebo používá jako další jazyk, považuje se za světově nejrozšířenější.

2.     Angličtina dominuje na internetu

České webové stránky bohužel často neobsahují potřebné informace. Se znalostí angličtiny si budete moci otevřít miliony dalších, při práci i zábavě.

3.     Angličtina Vám pomůže získat dobré zaměstnání

S angličtinou zvýšíte svou konkurenceschopnost při hledání práce. Na jazykové znalosti dnes zaměstnavatelé kladou velký důraz. K tomu řada Čechů odjíždí studovat a pracovat do ciziny, což je se znalostí jazyka snadnější.

4.     Angličtina je řečí písní, filmů a seriálů

V 70. letech 20. století přibližoval národu anglické písně například legendární zpěvák Pavel Bobek. Mezitím doba pokročila a přinesla širokou hudební a filmovou nabídku v angličtině do každé domácnosti. Ovšem porozumět jí, to žádá osvojení cizího jazyka.

5.     Angličtina vévodí obchodu, diplomacii, vědě, technice i sportu

Ať už se zajímáte o jakýkoliv obor, s angličtinou se snadno dostanete k jeho zdrojům, bez problémů povedete jednání se zahraničními kolegy, připravíte prezentaci a přečtete si originální knihy či magazíny. A můžete také fandit na zahraničních sportovních akcích.

6.     Angličtina se skvěle uplatní při cestování

Se znalostí angličtiny je radost cestovat. Excelentně si zajistíte ubytování, objednáte jídlo nebo se zeptáte na cestu. K tomu poznáte jednotlivé země zblízka, přes každodenní život obyvatel. Vyrazit „na vlastní pěst“ je většinou o hodně zajímavější než s cestovní kanceláří. Opět to ale chce znalost cizího jazyka.

7.     Angličtina není těžká a kvalitní výuka Vám zajistí rychlý postup

Možná se Vám to nezdá, ale oproti jiným jazykům je angličtina jednoduchá. Pokud zvolíte správnou cestu – efektivní metodu výuky – brzy zaznamenáte výsledky a budete mít ze sebe radost.

Připraveno ve spolupráci s jazykovou školou Lite.