Co dělat, když chlap lže

Lež použije občas každý z nás, někdy je prostě potřeba lhát a to hlavně v případech, kdy by pravda mohla dotyčnému ublížit. Jenže pokud žijete se lhářem, který snad ani neumí říkat pravdu, pak je ta situace nesmírně těžká. Co dělat, kdy chlap lže a vás tato situace vyloženě ničí?

Pokud lže velmi často, upozorněte jej na to, že jste si vědoma, že vám neříká pravdu a že se vám to rozhodně nelíbí. Nebude-li brát zřetel na vaše prosby, pak mu řekněte, že vztah je založen na důvěře, kterou díky jeho lžím prostě nemáte, a proto tedy váš vztah tímto ohrožuje.

Vždy, když vám řekne něco důležitého a vy víte, že lže, tak si pravdu zjistěte a tou ho potom konfrontujte. Jakmile uvidí, že si nenecháte namluvit cokoliv a že si pravdu dokážete zjistit, přestane raději se lhaním dobrovolně, aby potom nevypadal, jako ten, kdo nemluví pravdu.

Pokud vidíte, že lže a nenechá si to vymluvit, tak mu také odpovídejte lží, aby viděl, že mu na to prostě neskočíte a že ho rozhodně neberete vážně. Odpovězte takovou lží, kterou ihned prokoukne, aby věděl, o co vám tímto jde a kam tím směřujete.

Pověste muži, že pokud bude lhát, upozorníte na to vaší rodinu i přátele, aby věděli, že jeho slova nemají brát vážně. Sdělte, že je lepší se k věcem raději nevyjadřovat, než lhát. Pokud máte doma notorického lháře tak zvažte, zda není lepší jej vyměnit za někoho, kdo bude mluvit pravdu.

Notorického lháře asi jen těžko změníte, a pokud je takový, tak s ním nebude ani lehké žití, proto by asi bylo na místě vztah ukončit. Třeba si díky tomu příště rozmyslí, jestli vám bude i nadále lhát, nebo zda začne konečně mluvit pravdu. Nenechte si líbit to, co na svém partnerovi nevidíte ráda a braňte se tomu.