Jak odhalit fake

K tomu, abyste odhalili fake není potřeba mnoho. Že se jedná o fake poznáte celkem rychle. Samozřejmě, že jdete-li si koupit značkovou kabelku na tržnici, určitě nepořídíte originál. To je asi všem jasné, ale na fake můžete narazit i na internetu, kde se to fejky přímo hemží.

První jasná známka toho, že se jedná o fake je to, že má výrobek nízkou cenu. Žádný originál nekoupíte levněji, než ve značkovém originálním obchodě dané značky. Může se stát, že vám někdo bude nabízet použitou originální věc, ale ta se taktéž nebude cenově lišit od ostatních zas až tak výrazně.

Další indicie toho, že se jedná o fake je ta, že prodejce nabízí mnoho typů v různých barvách. To také nebývá až tak obvyklé. Z 90% nákupem přes internet nekoupíte originální výrobek bavíme-li se o značkách LV, Burberry, Dior, Chanel, CK.. a jejich prodejem na českém trhu, v neoriginálních e-shopech.

Pokud opravdu chcete koupit originál zajděte si přímo do originálního obchodu, nebo butiku. Tam jistě pořídíte 100% originální kousky, za které však zaplatíte nemalé peníze. Nakupujete-li přes internet v outletu, pak si ověřte od prodejce zda je outlet autorizovaný.

Některé padělky jsou tak nezdařilé, že je poznáte na první pohled, některé jsou však tak propracované, že odhalení toho, že se jedná o padělek je skutečně těžké. Důležité také je, jak vám přijde výrobek zabalený, originální výrobky, dostaneme v krabičkách a velmi luxusních papírových taškách, zabalené v nepromokavé folii.

Pokud nakupujete přes internet, chtějte autentickou fotografii zboží, podle toho snadněji poznáte, jestli se jedná o fake, nebo o originál. Porovnejte si výrobek s originálním zbožím na stránkách výrobce a fotografii prozkoumejte dokonale. Nechte si klidně nafotit nabízenou věc ze všech stran, aby jste měli jistotu, že nekupujete zajíce v pytli.

Jde-li vám skutečně o originál pak nekupujte u prodejcům kteří nabízejí všechny velikosti v různých barvách. Tady asi opravdu něco nehraje a originály jistě nepůjde. Vyrazíte-li si na nákupy v Turecku, Řecku, či Bulharsku, určitě si nepřiveze odtamtud originální kousky, v těchto zemích jsou padělky, kterými se to hemží na každém kroku.