Bydlení s nádechem romantiky

10334409_797433433600994_1855922828483510665_nBěhem posledních let u nás roste obliba interiérů zařízených ve vintage stylu. Domácnosti v tomto stylu působí útulným a zabydleným dojmem a vyzařuje z nich náklonnost ke starým časům. Osloví především milovníky romantiky, venkova a dávných dob, ale určitě nejen je.

Barevný základ tvoří neutrální barvy jako šedá, hnědá, béžová a pastelové tóny – zelená, růžová či modrá. Bytové doplňky bývají zdobeny motivy v krásných výrazných barvách. Často se používají něžné květinové vzory. Mezi materiály jednoznačně vede dřevo, poté následuje kov a sklo.

Důležitou roli u vintage stylu hrají bytové doplňky. Díky nim získá Váš interiér to pravé kouzlo domova. Bytové doplňky jsou vyráběny tak, aby působily starodávným dojmem. Často se používá patinování a natírané dřevo.

Pozornost jistě upoutají originální fotorámečky a obrázky v omšelých rámech, úžasný porcelán jako z dob našich babiček, dřevěné dekorace, které vypadají jako ze starých časů, různé polštářky a deky.

14742Polštáře jsou skvělé v tom, že během okamžiku dokáží proměnit vzhled interiéru. Stačí je položit na pohovku nebo křeslo a můžete se kochat. Je libo kytičky, hvězdičky, proužky, nebo třeba batiku? Záleží jen na Vašem vkusu.

Skandinávský vintage styl se báječně kombinuje s moderními prvky. Moderně zařízenému obývacímu pokoji bude slušet konferenční stolek ve vintage stylu nebo třeba houpací křeslo. Jídelnu zařízenou v moderním stylu skvěle oživí jídelní stůl a židle ve stylu vintage. Židle může být klidně každá jiná. Fantazii se meze nekladou.

995161_644306372247035_1273599842_nKomody, truhly, dřevěné lavice, příborníky, židle, stoly, skříně, to vše působí jakoby opotřebovaným dojmem. A právě v tom je jejich kouzlo. Z nábytku na Vás dýchne venkovská romantika.

Interiéry zařízené ve vintage stylu mají svůj půvab. Spoustu inspirace a výrobky nejoblíbenějších skandinávských značek najdete na stránkách internetového obchodu Bella Rose.