Dárek hmotný, nebo raději netradiční zážitek?

Přemýšlíte o vhodném dárku pro svého blízkého a chcete, aby tento dárek udělal radost a potěšil? Ne vždy je snadné vymyslet něco, co skutečně potěší. Pokud ale obdarovaný uvidí, že nad dárkem přemýšlíte a lámali jste si hlavu s tím, co koupíte a neběželi jste hned pro první věc, která vás bouchla za výlohou do očí, pak určitě potěšíte, i když se třeba až tak úplně netrefíte do vkusu.

Je lepší hmotný dárek, nebo zážitek?

Je velmi důležité, pro koho je dárek určen a jaké zájmy dotyčný má. Přemýšlejte s dostatečným předstihem, abyste když tak měli čas na realizaci.

Pokud chcete darovat hmotný dárek, tak vymyslete takový, který obdarovaný potřebuje a skutečně jej využije. Pokud víte, že jej nemá a touží po něm a sám si jej jen těžko pořídí, tak pak neváhejte s pořízením takovéhoto dárku vy. Není rozhodně na místě se ptát co dotyčný potřebuje, protože tím jej pak nepřekvapíte. Důležitější je vědět a mapovat situaci samostatně.

Pokud dotyčný uvidí, že posloucháte jeho prosby i přesto, že se jej na nic neptáte, ocení to. To znamená, že když třeba řekne, zlobí mi fén, ten už dlouho nevydrží a vy přijdete s fénem novým, uvidí, že tuto informaci neříkal jen tak do větru, ale že jste jej skutečně vní ;mali.

Zážitek je pak vhodný darovat tehdy, pokud již skutečně nevíte, čím byste dotyčnému udělali radost. Máte pocit, že má vše co potřebuje a hmotný dárek tedy již není na místě. Pak darujte něco, čím skutečně potěšíte. Musí to být takový dárek, který obdarovanému nezpůsobí stres. Tak například babičce asi jen těžko budete věnovat školu smyku, nebo někomu, kdo se bojí létat stěží budete věnovat vyhlídkový let. Dárek musí být skutečně promyšlený tak, aby udělal radost a vy jste věděli, že obdarovaný po něčem takovém doopravdy touží. Možností z čeho vybrat je velké množství.