Jak poznáte problematickou pleť

Problematická pleť je typická v pubertálním věku, ale vůbec není divné, když má někdo problematickou pleť i ve věku pozdějším. Ve většině případů se problematická pleť časem srovná, ale pokud se tak nestane, je třeba umět si s problematickou pletí poradit a vědět jak na ní.

Jak poznáte problematickou pleť?

Pokud je vaše pleť mastná, nebo je mastná v T-zóně, což je čelo, nos a brada, pak se jedná o pleť problematickou. Přiložte si ubrousek na vaši pleť, která bude očištěná, a ihned uvidíte, jestli se jedná o pleť mastnou, protože na ubrousku budou mastné skvrny.

Dalším znakem problematické pleti je akné, pupínky, které nás mohou trápit. U problematické pleti se velmi často objevují černé tečky a to především na nose. Na jednu stranu vás může trápit problematická pleť, protože ji musíte věnovat zvýšenou péči a musíte používat krycí přípravky, na druhou stranu tato pleť stárne pomaleji, což v pozdějším věku můžete vidět jako obrovskou výhodu.

Nicméně problematickou pleť je třeba hodně čistit, odstraňovat maz a také je třeba neustále matovat pudrem. Pořiďte si vlhčené ubrousky na mastnou pleť, kterou pleť budete během dne otírat, poté vždy pleť přepudrujte.

Jak dále pečovat o problematickou pleť?

Večer a ráno omyjte pleť mycím gelem na mastnou pleť. Je v boji proti mastnotě nejúčinnější. Dále použijte krém a to ráno denní, večer pak noční, který je vhodný pro pleť problematickou. Jednou týdně pomocí peelingu a pleťové masky pleť vyčistěte. Při líčení používejte krycí make-up s pudrem, který pleť zmatní. Používejte matující pudr. Sice bude vaše líčení výraznější, ale pleť by měla být dokonale zakryta, aby nedokonalosti nebyly vůbec znát.

Pokud si s vaší pleti neumíte poradit, navštivte kosmetičku, která vám pleť odborně vyčistí. U problematické pleti je to více než vhodné.