Buďte sama sebou

Dnešní svět nám diktuje, jak máme vypadat, jak se máme oblékat, co je v módě, jaká hudba je in, jaké potraviny se nejvíc kupují, kam se chodí, neustále všude v časopisech, v televizi, v rádiu. Dělejte to, co dělají ostatní. A to je ten bod úrazu. Všichni dělají všechno, co dělají ostatní. V dnešní době se čím dál častěji potkáváte s lidmi, co nemají svůj vlastní názor, neumí ho ničím obhájit.

Co se dnes řeší je, co se nosí, co se vaří, kam se chodí, jaká je politika, co se kupuje, kolik kdo má peněz. V tom se ale objeví někdo, koho to vlastně ani nezajímá. Kdo si řeší to svoje. Má být společností odsuzován a to že je jiný? Co je na tom vlastně špatného? To že je jiný neznamená, že je divný.

Nebuďte ovce ve stádu

Říkejte si co, chcete, dělejte si co, chcete. Nikdo vám přece nemůže tvrdit, že nesmíte svoje názory. Každý rozumný člověk ocení, že nejdete „se stádem“ Proč taky. Co vám to dá? Vaši nejbližší by vás přece měli mít rádi takovou jaká jste. Posloucháte hudbu z 90. let? Proč ne? Co je na tom že, nekoukáte na dnešní programy nebo seriály jako je např. Ordinace nebo Ulice. Líbí se vám červená? Noste ji dál. Co je komu do toho? Lidé mají plno řečí, ať se radši starají o sebe. Klidně pijte kávu, i když vám tvrdí, že dnes už se spíš pijí čaje a že káva je nezdravá a podobné řeči.

Řekněte, co se vám nelíbí

Mějte své názory, slušné samozřejmě. Svého učitele nebo šéfa, nemůžete poslat někam. Řekněte, co se vám nezdá taktně a s úctou. Uvidíte, že toho si toho lidé můžou jen vážit. A rozhodně se nenechte nutit do něčeho, co je vám úplně proti srsti nebo co je i ilegální. Pokud vás přátele tlačí do věci, co vy nechcete. Tak jim to prostě řekněte. Opravdový přítel to pochopí.

Naučte se říkat NE!

Dnes je to vůbec potřeba v tomhle náročném světě. Život je takový stereotyp. Každodenní povinnosti nás úplně vyždímají z našich sil a každý máme své problémy. Proto je důležité najíst si čas i pro sebe. Nebojte se vysvětlit lidem ve vašem okolí, že už dnes nemůžete. To se prostě musí pochopit. Nejhorší je, když člověk někomu přispěchá na pomoc, a když ji potřebujete vy, tak se náhle všichni vypařili.

Buďte slušná a v klidu. Potom to teprve ostatním dojde. Nenechte se od něčeho odradit jen pro to, že se to někomu nelíbí. Ani partner si nemůže dovolit vás odrazovat od nějaké vaší zvyklosti. Jsou to přece vaše věci. Ne ostatních. Nikdy nečekejte, že vám někdo vaše dobré skutky oplatí, nebo že pro vás bude mít pochopení i přes to, že vy jste ho s ním měla. Lidé jsou nevyzpytatelní a většinou mají radost z vašich neúspěchů, i když se to nezdá. Hlídejte si záda, a nenechejte si nikým okrádat o vaši čest. Jen my samy jsme za svůj život zodpovědní.

http://anti-inflammatory-medication.info
http://stop-infections.net