Zhubněte pomocí biorytmů

Slyšeli jste o biorytmech a o tom, jak fungují? Ovlivňují nejen psychický, ale také fyzický stav. Je možné si podle nich naplánovat zdravý jídelníček, cvičení, ale také potřebný odpočinek a spánek. Vyzkoušejte se podle nich řídit a sami uvidíte, zda se budete také cítit najednou plní energie.

Co je to biorytmus

Slyšeli jste už o fungování biorytmů? Jedná se o cyklické fyziologické změny, které se v našem organismu pravidelně opakují. Zjednodušeně se dá říct, že orgány v našem těle jsou nejvíc činné v určitou hodinu a dobu. Podle biorytmů si můžete naplánovat nejen každodenní stravu, ale také cvičení, práci a spánek.

Od 1. hodiny ranní do 3. hodiny ranní

V tuto dobu jsou nejvíce aktivní játra, která likvidují tuky v krvi a věnují se také vylučování toxinů z těla. V tomto čase byste se měli vyhnout zatěžování jater, ať už kouřením, alkoholem nebo tučnými jídly.

Od 3. hodiny ranní do 5. hodiny ranní

Dalším biorytmem je třetí hodina ranní, kdy nejvíce pracují plíce. V tuto dobu můžete sledovat i největší problémy s dýcháním, pokud jste astmatik nebo alergik.

Od 5. hodiny ranní do 7. hodiny ranní

Ráno, většinou v době probouzení se dostává na řadu tlusté střevo. Doporučuje se pozvolné vstávání, ráno bez stresu a jen menší rozcvička na protažení.

Od 7. hodiny ranní do 9. hodiny dopoledne

Následně se dostává do popředí žaludek a v tuto dobu byste měli ideální snídat. Tělo si říká o vitamíny a minerály. Trávicí systém pracuje naplno. Co v tuto dobu sníte, podaří se vám během dne snadno spálit.

Od 9. hodiny dopoledne do 11. hodiny dopoledne

Pokud máte členství ve fitness klubu, cvičte pravidelně raději odpoledne. V tuto dopolední dobu pracuje slinivka a slezina, a taky psychika naplno a je čas spíše na duševní výkony. Mysl je připravena pro práci a přemýšlení.

Od 11. hodiny dopoledne po 13. hodinu odpoledne

V dobu přes oběd a těsně po něm pracuje srdce. Dopřejte si krátkou procházku nebo alespoň 15 minut spánku. Malý odpočinek je rozhodně na místě.

Od 13. hodiny odpoledne po 15. hodinu odpoledne

Tato doba patří tenkému střevu. Zajímavostí je, že v tuto dobu klesá naše bolestivost, je tedy čas na návštěvu lékaře nebo zubaře. Můžete cítit i menší útlum a nechuť cokoliv dělat.

Od 15. hodiny odpoledne po 17. hodinu odpoledne

V tuto dobu pracuje močový měchýř a je ideální čas na sportování. Ať už si vyberete oblíbenou sálovou lekci nebo posilování ve fitness. Veškeré cvičení bude efektivnější, spálíte nejvíc kalorií a vaše hubnutí se zrychlí.

Od 17. hodiny odpoledne po 19. hodinu navečer

Podle biorytmů nastává doba ledvin. Nadále zůstává doba na trénink nebo fyzickou námahu. Zapomeňte na tučná jídla, alkohol nebo cigarety. Ledvinám v tuto dobu udělá dobře také teplo, je tedy ideální čas i pro návštěvu wellness zóny.

Od 19. hodiny večerní až po 23. hodinu noční

V této době se tělo začíná připravovat na spánek. Od 21. hodiny je sice na výši paměť, ale fyzické tělo si potřebuje odpočinout. Dochází také k obnově buněk.

Od 23. hodiny noční až po 1. hodinu ranní

V tuto noční dobu pracuje žlučník. Objevují se první sny a tělo potřebuje dostatečný prostor na odpočinek. Pokud jste předešlý den necvičili a nesprávně se stravovali, může vás trápit časté probouzení právě v tuto hodinu.

 Vyzkoušíte i vy sílu biorytmů a jejich vliv na váš organismus?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *