Ženy, máme problém: naše posedlost hubeností zašla příliš daleko

Nový průzkum tvrzí, že ženy uvádí jejich váhu jako důvod k nedosažení svých cílů a přisuzujeme jí příliš mnoho pozornosti.

Existuje mnoho, mnoho věcí, které drží nás ženy zpátky od publikování románů, vítězných ocenění za naše vynálezy či cokoliv jiného, co jsme jako malé předpokládaly, že bychom v dospělosti mohly dělat.
Měly jsme jít na spoustu univerzitních přednášek, které jsme však nestihly, protože jsme například ještě pily hodně vodky s džusem noc před přednáškou.

Nový výzkum, který požádal účastníky, kteří si mysleli o sobě, že se v životě drží zpátky, uvádí, že zatímco 35% mužů viní za neúspěch nedostatek kvalifikace a málo studií, ženy ve srovnání s nimi řekly, že na vině je jejich váha a přály by si, aby byly v minulosti více opatrné na to, co jedly. Chtěly by štíhlejší postavu pro dosažení jejich tužeb a cílů.

Během chvíle, kdy se pozastavíme nad tímto průzkumem, bychom měli udělat jednu věc, a to neignorovat důležitou otázku, která se této informace týká: proč ženy, a to bohužel jenom ženy, uvažují tímto způsobem?

Výsledky tohoto průzkumu ukazují, že někde podél trati žen se naučily zobrazovat jejich velikost jako nejdůležitější věc o nich, věc, která je může zlomit bez ohledu na další faktory, například, že jsou zdravé nebo vypadají dobře.
A říkají, že je to jasné, protože to je to, co jim život řekl.

Každá to známe…

Jakmile přijde leden, neříká nám mozek, abychom se letos více zlepšili ve screbblu nebo přečetly více knih. Říká nám, abychom nebyly tak ochablé. Proč zlepšit myšlení, když stačí zlepšit to, jak vypadáme. Koneckonců, jsme se nenaučily zbožňovat ty s největším mozkem, ale ty s nejmenšími stehny.

Ukazují nám to všude. Internet, televize je v dnešní době největším zdrojem těchto informací. Například si můžeme vybrat naší oblíbenou celebritu na základě toho, jakou má postavu či vkus oblékání a to vše nás při běžném životě ovlivňuje.

Ač jsme již viděly reklamu na Barbie ve velikosti 12-14, myslíme si, že to bude ještě nějakou chvíli trvat, něž se dopracujeme k myšlence, že ideál není jíst dvě jablka denně a být hubená jako modelka.

Ještě stále můžeme na internetu objevit stránky s tématem, jak útlé by mělo být naše rameno. Naše posedlost hubeností je příliš vysoká a my do ní vkládáme až příliš mnoho energie, mnohem více, než si zaslouží.

I když se však nezaměřujeme jenom na váhu, ovlivňují nás i jiné věci jako je naše módní volba, podle které určujeme celkovou kvalitu našeho života. Dáváme těmto věcem nebezpečné množství vlivu. V neposlední řadě je velmi šokující, že žena věnuje každou třetí myšlenku velikosti svého oblečení nežli svému zdraví či rodině. To je právě ta jediná věc, která nám opravdu brání od dosažení všeho, co jsme si jako malé představovaly.