Zatočte s depresí

Ono se to lehko radí, ale hůř provádí, podotkne asi každý. Ale ono to skutečně funguje, pokud to vyzkoušíte, určitě mi dáte za pravdu. Jaký je vůbec nejlepší lék na depresi? Práce! Ale taková, která vás bude bavit, zaměstná vás časově, zabaví vaší mysl a ještě splní účel. Zkuste něco, o čem jste zkrátka doposud jen přemýšleli.

Učinit první krok je nejhorší ze všech. Přemluvit sám sebe k nějaké činnosti, když je vaše hlava plná negativ, vyžaduje dost sil. Ale pokud tento první krok uděláte, bude už jen lépe. Zaujalo vás, že někdo krásně kreslí? Ve škole jste místo hlavy nakreslili bramboru? Pak jste na tom stejně jako já. Zkuste se přihlásit do kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. Nejde o to, že se z vás musí stát malíř. Ale poznáte nové lidi, zabavíte se a zjistíte, že kreslit, není zase až takový nadlidský výkon.

Pokud to není zrovna to, co by vás bavilo, mám další tip. Ve sklepě máte starou komodu, noční stolek či jiný kus nábytku? Už jste slyšeli o patině? Patinování je technika, kterou nic nepokazíte. Návodů na internetu naleznete spousty. Tato technika má jediný účel, vytvořit ošoupaný vzhled, ve stylu nábytku našich babiček. K tomu můžete ze starého trička ušít na šicím stroji nebo ručně, sedícího medvídka.

Pokud vás ani tohle nezvedlo ze židle, co třeba decoupage? Je to ubrousková metoda, ale lze použít i balicí papír. Návodů také naleznete hromadu. Ozdobit lze smutně vyhlížející nábytek, rám zrcadla, kořenky, kachličky v kuchyni, prakticky cokoli. Možná doma najdete zbytky tapet? I s tím se dá krásně vyhrát. Nemusíte být žádný designér a nikdy jste to nemuseli zkoušet. Ale třeba je zrovna na to právě teď, vhodný čas.

Odvážnější se můžou pustit i do tapetování nebo malování pokoje či celého bytu. Zrenovovat kuchyňské dvířka nebo desku, bude pro vás hračka. Zabavíte se a ještě sklidíte u svých přátel pochvalu. Až skončíte své mistrovské dílko, možná nebude po všech problémech, ale zcela určitě se vám uleví, a nejlepší lék na všechny neduhy, je čas. Který právě takovou kreativní tvorbou získáte a navíc budete mít ze sebe dobrý pocit!

http://sleepingpills24x7.net
http://antianxiety24x7.com

http://gabriella.pise.cz/

Foto by: Keoni Cabral