Zajeďte si na poznávací zájezd do Paříže nebo Říma

Na podzim a v zimě je obecně méně příležitostí pro různé cestovatelské zážitky. Alespoň tak to někteří vnímají. Přitom právě podzim je, zvlášť když ještě panuje pěkné počasí, ideálním obdobím pro poznávací výlety. Co třeba se vypravit do Paříže nebo do Říma?

Poznávací zájezdy

Zájezdy můžeme dělit na pobytové a poznávací. Na pobytové cesty se obvykle vydáváme v létě (především do přímořských středisek) nebo v zimě (za zimními sporty), případně i v jiné období, cestujeme-li do destinace, kde je léto či zima v odlišnou dobu než jen u nás.

Poznávací zájezdy jsou zaměřené na detailnější prozkoumávání nějaké konkrétní destinace. Obvykle jde o poznávání pamětihodností významných měst. Mohou být zaměřené různě, třeba na gurmánské prožitky, konkrétní typy památek – hrady atd. Optimální dobou je obvykle jaro či podzim, kdy není příliš horko ani zima.

Poznávací zájezd do Paříže

Cestovní kanceláře nabízejí poznávání zajímavých lokalit. Stále oblíbenou klasikou, o niž má hodně lidí zájem, je poznávací zájezd do Paříže. Jde o metropoli s mnoha atraktivními památkami. Mezi ně patří Eiffelova věž, muzeum Louvre, Invalidovna, Vítězný oblouk, Versailles, Sacre Coeur, Notre Dame, Moulin Rouge, moderní čtvrť La Défense a mnohé další.

Díky romantickému kouzlu se ve městě bude líbit i všem zamilovaným. Dále Paříž láká milovníky kultury a příznivce módy. Každá žena jistě ráda navštíví nějaký butik, nebo se dokonce chystáte na módní přehlídku? A ani gurmáni by si Paříž neměli nechat ujít.

Poznávací zájezd do Říma

Také další evropské metropole jsou častým cílem českých turistů. Mezi oblíbené patří poznávací zájezd do Říma. Velkým lákadlem jsou především tamější antické památky (Koloseum, Pantheon, Forum Romanum, Caracallovy lázně), ale i další historické objekty stojí za průzkum. Zajímavá bude i návštěva Vatikánu a za ochutnání rozhodně stojí italská kuchyně. Líbit se tu bude rovněž milovníkům umění.