Využití kokosového oleje

Kokosový olej je na českém trhu poměrně známá věc. Od nejčastěji řešeného tématu, zda je vhodný k přípravě pokrmům nyní upustíme a zaměříme se na to, k čemu ho rozhodně využívat můžeme, protože našemu tělu prospěje.

Kokosovým olejem můžeme na našem těle napravovat téměř cokoliv. Máte vysušené vlasy bez lesku? Udělejte si celodenní masku z kokosového oleje. Aplikace oleje bude mnohem jednodušší, když si vlasy před nanášením namočíte a následně vysušíte. Naolejované vlasy pak zabalte do alobalu, aby byly v teple a ještě je omotejte ručníkem. Samozřejmě není nutné, aby jste s turbanem na hlavě chodili celý den, vydržte však alespoň dvě hodiny. Čím déle, tím více bude olej na vlasy působit.

Další možností, jak využívat kokosový olej je použít ho jako odličovadlo obličeje. Váš obličej nejen že zbaví celodenního make-upu, také ho promastí.

Je-li vám proti srsti se olejem odličovat, rozhodně si zkuste několik dní obličej kokosovým olejem natírat. Věřte mi, že pak už se všechna nechuť ztratí. Kokosový olej dělá s pletí a s pokožkou celkově doslova zázraky. Kokosový olej lze tedy využívat i na potírání celého těla.

Posledním tipem vy tomto článku, ne však obecně, jak lze účinně používat kokosový olej, je potírat jím vaše děti. Dětská kůže je velmi citlivá, při přebalování je natíráme různými krémy proti opruzeninám atp. Zkuste je občas natřít i kokosovým olejem. Jejich pokožka bude zdravá a vláčná.

Jestliže zoufáte, protože vám kokos nevoní, mám pro vás skvělou zprávu! Kokosový olej se vyrábí i bez parfemace.