Vyhýbejte se hádce, snažte se dohodnout

Přemýšlíte jak se vyhnout hádce, protože nemáte hádky rádi a nechcete se ani do nich zaplétat? Hádky určitě příjemné nejsou, ale v životě přijdou chvíle, kdy se jim nevyhneme. Jak to udělat, abychom jich ve svém životě zažili co nejméně?

Pokud pracujete s více lidmi, pak hrozí, že se s hádkami budete potýkat častěji, než když máte v kolektivu jednoho kolegu. Je-li vaším zaměstnáním práce například u reklamací, pak se do střetu se zákazníky budete dostávat častěji. Jakmile vidíte, že se k hádce schyluje, snažte se situaci rychle ukočírovat a zklidnit.

Vidíte-li, že na vás někdo zvyšuje hlas, pak jej upozorněte na to, že věc chcete řešit rozhodně v klidu a to bez hádek. Poproste dotyčného ať se uklidní a ať si s vámi sedne a pokuste se najít společné řešení pro oba dva, které vám oběma bude vyhovovat.

Hádky nejsou příjemné pro nikoho, i když jsou mezi námi lidé, kteří si v nich libují, ale většinu z nás hádky stresují a nemáme je rádi. K výměně názorů může dojít i celkem v klidu. Jde o to, se dobře zachovat a nenechat se k hádce vyprovokovat.

Hádky probíhají nejčastěji doma a na pracovišti. Pokud doma v hádku propuknete, sedněte si poté s partnerem a vysvětlete si, že to, co právě proběhlo bylo naprosto zbytečné a že příště byste vše raději řešili v klidu a bez takových emocí. Poproste jej o to, aby se také nehádal a raději se s vámi domluvil v klidu.

I tak se hádkám občas nevyhnete, jde o to uvědomit si, že jste se hádat neměli a díky tomu se snažit příští hádce ihned vyvarovat, dokud nepropukne v obrovskou hádku, ze které si ponesete jen šrámy na duši a výčitky svědomí.