Vlnité, nebo rovné vlasy

Neustále přemýšlíte, jak změnit svůj účes a jak se postarat o dokonalou image? Barva a střih jsou velmi důležité. Důležitá je ale také péče o vlasy a jejich úprava, kdy můžete mít buď vaše vlasy rovné, nebo vlnité.

Jaké vlasy jsou nyní in?

Samozřejmě, že to nejsou takové ty krepové, nebo vlnité, které jsou bez hezkých vln. Takovéto vlasy se tedy hodí spíše vyžehlit, nebo navlnit. V žádném případě nenoste něco mezi tím. To opravdu není hezké a proto si účes vždy nějakým způsobem upravte. Co se týká toho, jestli se více nosí vlny, nebo vlasy vyžehlené, tak určitě jsou to vlasy vyžehlené.

Vyžehlené vlasy vyžadují ale spousty práce a času, i tak je to pořád méně náročné, než kulmování. Pokud chcete, aby vám vydržely co nejdéle vyžehlené a rovné, tak použijte před žehlením sérum, které vlasy vyrovná. Na žehličce si nenastavujte zbytečně vysokou teplotu, protože by vaše vlasy poničila a vlasy žehlete až tehdy, když jsou suché. Rozhodně se vyhněte žehlení za mokra. Mohli byste si tak vlasy nenávratně poškodit a museli byste si je ostříhat, nebo čekat, až odrostou. Rovné vlasy jsou opravdu tím, čím nemáte co zkazit a pokud si účes vyrovnáte, budete vypadat dobře a dokonale. S rovnými vlasy lze udělat spousty věcí a můžete je upravovat jak je libo.

Pokud se vám líbí vlasy vlnité, nic proti, ale nosit vlnité vlasy je velmi náročné. Nemyslete si, že si vlasy navlníte a do dalšího mytí vám vydrží stejně krásné. O vlnité vlasy se musíte starat denně a denně je vlnit, přičemž opět není jisté, jestli budou večer stejně krásné, jako byly ráno. Po navlnění použijte lak, jenže ten způsobí to, že si vlasy v noci přeležíte a ráno budete moci začít s kulmováním znova. Vlnité vlasy jsou pěkné, ale úprava je velmi náročná a vyžaduje opravdu hodně práce, aby byl výsledný efekt zajímavý a pěkný a aby vaše vlasy dobře drželi, je třeba použít stylingové přípravky. Bez nich by to nešlo.