Velké tajemství dlouhého a šťastného manželství

Zastavte se a zkuste tohle – budete za tohle vděční.

Ne není to kompromis, bezpodmínečná láska nebo dokonce rozdělení si domácích prací (i když by to asi nebylo na škodu). Nedávné studie ukazují, že klíčem k dlouhodobému a šťastnému manželství je sex.

Dobrý sex vyřeší a překoná všechny problémy

Výzkumníci provedli rozhovor se 732 manželskými páry mezi věkem 57 až 85 a zjistili, že ti, kdo mají málo sexu nebo žádný sex, mají nižší úroveň manželské spokojenosti. Čím častěji měly páry „plné ruce práce“, tím šťastnější a pozitivnější jim připadalo jejich manželství. Je zajímavé, že tohle zahrnuje jakékoliv sexuální praktiky (nejen pohlavní styk).

Je zřejmé, že tato zjištění mohou být předcházeny dvěma způsoby: Buď jsou páry šťastnější, protože mají více sexu, nebo mají více sexu, protože jsou šťastnější ve vztahu. Bez ohledu na to se zdá docela jasné, že priorita sexu je důležitá v každém vztahu.

Navíc, čím více času věnujete svému sexuálnímu životu, tím větší je pravděpodobnost, že udržíte věci v dlouhodobém horizontu. Jedna nedávná studie zjistila, že ženy, které zařadily sex mezi své důležité věci v životě, zůstanou s největší pravděpodobností sexuálně aktivní i v průběhu času.

Tak do práce – pro dobro vašeho vztahu.