V zimě potřebuje tělo prohřát!

Pomalu se nám začínat snášet sníh a to je jednoznačný důkaz toho, že zima už je tady. Každý se klepe zimou a scípá někde do tepla. Každopádně, abyste byli zdraví a aby vám bylo i v zimě příjemně, tak musíte své tělo opravdu pořádně prohřát. A kde jít za teplem?

Ještě věší teplo, než v létě

Existuje spoustu možností, kde se můžete i v zimě ohřát, avšak otázkou je, zda máte to správné teplo.  Aby se tělo opravdu prohřálo, tak musí být vyloženě horko a to nemůže poskytnout domácí posezení u krbu, je to sice příjemné, ale není to pravé ořechové. Úplně nejlepší jsou v tomto ročním období vyhřívání se v horké vodě někde ve welness anebo přímo navštívit saunu, což je nejefektivnější způsob, jak se pořádně zahřát.

Výborná imunita a žádná zima

Sauna, zejména v zimě je perfektní způsob, jak pořádně prohřát vaše tělo. Opravdu se zde zahřejete natolik, že venku se nebudete třepat zimou, jako ostatní.  To by muselo být venku opravdu hodně chladno, aby i vám vyhřátým byla zima. Ovšem sauna není dobrá jen na prohřátí, díky tomu, že se prohřejete a potom vyjdete ven do té zimy, si dokonale posilujete imunitu, což znamená, že vás hned jakákoliv nemoc neskolí. Je to mnohem lepší, než si nechat píchnout nějakou injekci proti chřipce či jiné podobné.

Jak často do sauny?

Samozřejmě, že úplně nejlepší by bylo aspoň chvíli strávit v sauně každý den, avšak to je téměř nereálné, ať už časově, tak pro mnohé i finančně. A proto se doporučuje nechat si jednou či dvakrát týdně pořádně prohřát tělo v sauně. A jednou týdně už to není tolik náročné, protože půlhodinku volna si určitě v týdnu najdete.

Neproděláme majlant

Nemusíte se bát, že byste díky pobytu v saunách přišli o celou výplatu. Je jedno, zda jdete do sauny, která krásně voní po eukalyptu a jste tam sami anebo, zda jdete do klasické sauny, kde je deset lidí, neboť výsledek je úplně stejný. Ovšem je pravda, že ve voňavé sauně, kde jste sami, si mnoho lidí daleko více odpočine. Avšak je jasné, která varianta je levnější. Mimo jiné existují různé spolky, které podporují například i pobyt v sauně a můžete si dopřávat teplo za pár korun, jen musíte hledat a natrefit na to správné místo. Jedná se zejména o aktivity, jako je například sokol a podobně.

Nezapomeň na ručník

Mnoho lidí přemýšlí, co si do sauny mají vzít a přitom toho není vůbec moc, naopak mnohdy stačí, abyste si vzali jen ručník. Mnoho saun opravdu chce, abyste si pořádně prohřáli tělo a to opravdu celé, a proto se doporučuje vstup bez plavek, například zahalení pouze v prostěradlech či ve vlastním ručníku, proto nepotřebujete žádné plavky ani nic navíc, stačí do tašky hodit ručník a můžete se jít prohřát, což je také velkou výhodou.

Pořádně si vyhřát tělo v sauně je výborný krok do tuhé zimy, bude vám celou zimu teplo a zároveň budete zdraví, tak hurá do sauny.