Tipy a triky pro omlazení – 3. část

Vyběl si zuby

Se stoupajícím věkem zubní sklovina slábne, a tudíž jsou zuby žlutější a tmavší. Můžeš si je zkusit vybělit sodou nebo práškem do pečiva, ale výsledek není tolik znát. Vybělit zuby můžeš i peroxidem, existují speciální pásky, které jsou k tomu určené. Pokud chceš, aby zuby byly vybělené opravdu hodně, zajdi si za svým zubařem a zuby si nech vybělit.

Bav se

Nezapomínej ani na své koníčky, které ti dělají radost. Protože, když máš radost a jsi šťastná, hned vypadáš mladší. Kresli, choď na procházky se psem nebo běhat, pěstuj zahrádku nebo piš blog. Můžeš zajít i ven s kamarády, což ti určitě prospěje – společnost omazuje. Navíc smích je také lék na mládí.

Pokud máš v okolí malé děti, určitě na tebe svoji radost přenesou. Oni jsou přesným důkazem, že mládí dokazuje radost a štěstí.

Hydratuj

Nezapomínej na dostatečnou hydrataci! Když si představíš rajče a jeho pevnou a napnutou slupku, je to právě proto, že obsahuje tolik vody. Kdybys jej nechala vyschnout, hned by vypadalo úplně jinak! A takhle přesně je to i s tvou pletí. Tvá pleť potřebuje hydratovat, a čím více, tím lépe. Nezapomeň ani na dostatečný pitný režim (nejlépe 35 ml na kilogram váhy). Když bude pleť dobře hydratovaná, budou na ní i dobře držet líčidla a nikde se nebudou tvořit mapy či šupinky. Pořiď si navíc krém, který je určen pro tvůj typ pleti.

Dbej i o vlasy

K tomu, abys vypadala mladě, nestačí jenom mít krásnou pleť, ale i vlasy! Jde o to, aby byly husté a lesklé. Čím zdravěji budou vypadat, tím mladší bude tvůj vzhled.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou látky, které se dokážou zbavit volných radikálů, které se v těle usazují při stresu, nebo je přijímáme z prostředí. Volné radikály způsobují odumírání buněk a rychlejší stárnutí kůže. Mezi nejlepší antioxidanty patří vitamin E, který najdeš v ořechách a oleji, C v citrusech, A v brokolici nebo karoteny, které jsou hlavně v mrkvi a rajčatech, či fenoly, které bývají v citrusech, cibuli, čaji, vínu a také rajčatech.

Nejvíce antioxidantů navíc obsahují tmavé ovoce či zelenina – černý rybíz, ostružiny, borůvky, černý bez nebo acai. Acai má vůbec největší obsah antioxidantů na světě.

Choď rovná

Pokud chceš vypadat opravdu mladě a zdravě, tak se narovnej. Mladí totiž chodí rovní a staří lidé chodí o berli s hrbem. Ale tak přeci vypadat nechceš, ne? Také pružné tělo vypadá velmi mladistvě, takže nezapomeň pravidelně cvičit nebo začít chodit do fitka.