Tipy a triky pro omlazení – 2. část

Peptidy

Jestli své pleti můžeš dopřát něco nejlepší, pak to jsou určitě peptidy. Na ty je tělo zvyklé, protože peptidy obsahuje každá buňka v tvém těle. Peptidy pokožku posílí a vyživí.

Oleje!

Nezapomeň používat oleje! Ať už jsou to přípravky s makadamovým olejem nebo použiješ olivový či levandulový olej, skvěle kůži pomůžeš. Existuje tolik olejů, které pokožce prospívají. Neměla bys na ně pozapomínat, protože by to byla škoda.

Pokud trpíš velmi suchou pokožkou, zkus arganový olej, který pokožku hydratuje a vyživuje. Určitě ti ihned zabere.

Nebo mandlový olej, který chrání i před UV zářením a tím oddaluje i stárnutí pokožky. Nejvíce olejů najdeš u značky Primavera a Nobilis Tilia.

Ruce

Pokud něco prozradí věk rychleji, než tvůj obličej, tak to jsou ruce. I ty bys měla pečlivě chránit před UV zářením, protože ruce stárnou mnohem rychleji než kůže kdekoliv jinde. Pokud už máš svraštělou kůži, možná pro tebe bude řešením výplň tukem na dermato-kosmetických klinikách.

Paleodieta

Paleodieta je stravovací režim, kdy člověk nejí obilí a mléčné výrobky. Také omezení obilovin, pečiva, luštěnin, mléka, sýrů apod. rozjasní pleť. Měla bys ses naopak zaměřit na maso, ryby, zeleninu, ovoce, houby, vejce, ořechy a semena, které jsou na paleodietickém jídelníčku běžné.

Oči

Nejdříve se objevují vrásky kolem očí, takže se neboj zainvestovat do přípravků proti vráskám, otokům či tmavým kruhům. Také nezapomínej pravidelně používat oční krém, který bys měla začít používat nejpozději ve 25 letech. Pokud máš ale suchou pokožku, měla bys jej začít používat už mnohem dříve.

Nauč se dýchat

Umění dýchat je lékem ke všemu. Pokud se budeš nadechovat zhluboka, tvoje tělo bude více zaplněné kyslíkem, takže nebude tolik stárnout. Tvoje pokožka bude mnohem rozjasněnější, prokrvenější a růžovější. Hned bude vypadat zdravější a mladší.

Dechová cvičení navíc bývají jedním ze základních prvků jógy – dlouhý a hluboký nádech a dlouhý výdech. Toto navíc můžeš procvičovat kdekoli a až se to pořádně naučíš, už to budeš dělat automaticky. Navíc, věděla si, že když spíš, tak dýcháš právě takhle?

Zbav se vrásek

Jestli odmítáš botox, můžeš vyzkoušet i jiné metody, které ovšem už nebudou tolik účinné. Můžeš zkusit ošetření radiofrekvenčním přístrojem, které se provádí pomocí hlavice, ze které proudí elektromagnetické vlny. Díky tomu se zahřeje podkoží, začne se tvořit více kolagenu, který zajišťuje elastičnost obličeje a pokožky, pokožka se vypne a jemné vrásky se vyhladí. Ty větší se trochu zjemní, ale zůstanou. Může se poté objevit zčervenání nebo stroupky, ale ty do tří dnů zmizí. Nejlépe bys měla zákrok opakovat alespoň třikrát či čtyřikrát, aby si i větší vrásky podstatně zjemnila.